عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح کرد

ارائه جدیدترین دستاوردهای علوم اعصاب/ ارتباط هنر و علوم اجتماعی با علم اعصاب

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی متخصصین علوم اعصاب خبر داد و گفت: دستاوردهای علوم اعصاب در حوزه های غیربالینی مانند هنر و علوم اجتماعی نیز مؤثر است.

ارائه جدیدترین دستاوردهای علوم اعصاب/ ارتباط هنر و علوم اجتماعی با علم اعصاب

گیلان خبر: علی شهبازی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارتباط با برگزاری کنگره سالیانه علوم اعصاب پایه و بالینی اظهار داشت: این کنگره در سال جاری برای هفتمین بار متوالی برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین گردهمایی متخصصین علوم اعصاب به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این کنگره 21 تا 23 آذر ماه سال جاری در سالن همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود‌، افزود: انجمن علوم اعصاب ایران با همکاری دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در برگزاری این کنگره مشارکت دارند.

دبیر علمی هفتمین کنگره سالیانه علوم اعصاب پایه و بالینی ادامه داد: هدف از برگزاری این کنگره گردهمایی متخصصین علوم اعصاب از رشته‌های مختلفی هچون نورولوژی، جراحی اعصاب، روانپزشکی، روانشناسی، متخصصین کامپیوتر، الکترونیک، علوم اجتماعی، هنر و فلسفه و ... است که آخرین دستاوردهای علمی در حوزه دانش مغز و اعصاب در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: امسال همچنین مهمانان خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، انگلستان و ترکیه درکنار اساتید برجسته  داخلی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و آخرین دستاوردهای علمی خود را ارائه خواهند داد.   

شهبازی عنوان کرد: این کنگره فرصت مناسبی برای متخصصین و دانشجویان رشته های مختلف بالینی و غیربالینی است که زیر چتر علوم اعصاب گردهم آمده و با تبادل دانش خود در حوزه ذهن و مغز از این فرصت ویژه بهره ببرند.

وی افزود: در کنگره امسال نگاه ویژه‌ای به مطالعات کاربردی خواهیم داشت و سعی شده است تا به پنل‌های کاربرد علوم اعصاب در حیطه هایی مختلف توجه ویژه ای بشود. 

وی با اشاره به اینکه علوم اعصاب با رشته‌های مختلفی در ارتباط است،‌گفت: تکنولوژی‌های نوین کمک زیادی به کشف پایه‌های بیولوژیکی و شناختی بیماری‌ها می‌کند و از طرفی دستاوردهای علوم اعصاب در حوزه های غیربالینی همچون علوم اجتماعی نیز مؤثر است.

شهبازی خاطرنشان کرد: یافته‌های علوم اعصاب در درک بهتر  ماهیت  و آسیب‌شناسی ارتباطات اجتماعی مؤثر است و در حوزه علوم انسانی مانند حقوق، فلسفه و هنر نیز می‌توان از این دستاوردها بهره‌مند شد که امیدواریم در این  کنگره بتوانیم به حوزه‌هایی که مغفول مانده توجه بیشتری کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: امسال برای پنجمین سال متوالی از پژوهشگران جوان با اهدای جایزه مغز و شناخت اهوازی و همچنین جوایز مقالات و پایان نامه‌های برتر سال گذشته تقدیر خواهد شد. همچنین انجمن علوم اعصاب برنامه‌های مختلفی در حاشیه‌های این کنگره از جمله کارگاه ها و مسابقات دانشجویی و دانش‌آموزی در راستای ترویج و شناخت بهتر مغز و علوم اعصاب دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45907

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر