وکیل متهم ردیف دوم پرونده مطرح کرد

تقاضای حسابرسی حسابرسان قسم خورده در بحث پیچیده اخلال ارزی

وکیل متهم ردیف دوم پرونده اخلال در نظام ارزی کشور با بیان اینکه بحث افرادی که به اخلال در نظام ارزی متهم شده‌اند، پیچیده است، گفت: بر همین اساس بنده تقاضای حسابرسی از حسابرسان قسم خورده را دارم.

تقاضای حسابرسی حسابرسان قسم خورده در بحث پیچیده اخلال ارزی

گیلان خبر: قاضی مسعودی‌مقام در خصوص اتهامات بهزاد بهرامی گفت: در اظهاراتی که متهم داشته‌ است، اخلال در نظام ارزی کشور از طریق سوءاستفاده از کارت‌های ملی افراد و تحصیل 39 میلیون و 90 هزار و 850 دلار در پرونده وجود دارد. آیا این اتهامات را قبول دارید؟

متهم افزود: اتهامات انتسابی را قبول ندارم و وکیل بنده به همراه لایحه در جایگاه حاضر خواهد شد.

وکیل بهرامی گفت: بلاشک این پرونده‌ها ملی است و تردیدی در آن نداریم ولی بنده در کلیات، مطالبی را عرض خواهم کرد. اگر ما دقت کنیم مقام اجرایی کشور (رئیس‌جمهور) گفته‌اند دستور می‌دهم به رئیس بانک مرکزی که قیمت ارز پایین آید و این اقدامات در خصوص حمایت از تولید ملی مفید بوده است.

وی افزود:‌ما باید در نظر داشته باشیم دلالان از گذشته وجود داشته‌اند و مدت‌ها فعالیت می‌کردند. همچنین سنا نیز وجود داشته است. بنده سؤال دارم که استجازه به غلط گفته می‌شود آیا استیذان است و این دو حکم تفاوت دارد یا خیر؛ آیا در خصوص استیذان فرمایش مقام معظم رهبری برای دادگاه حجت دارد یا خیر. باید دید شریک این نوسانات چه شخص حقوقی بوده است، بانک مرکزی، شرکت‌های صرافی، دلالان یا ...

وکیل متهم افزود: بنده وکالت تسخیری چند نفر از دلالان را بر عهده داشتم و طی ملاقاتی که با یکی از آنان داشتم، متوجه شدم که یکی از این افراد، جانبازی است که با یک موتورسیکلت تردد می‌کند، دارای خانه استیجاری است؛ ما باید کالبد شکافی کنیم و موارد به درستی برطرف شوند. همچنین درخواست می‌کنم عرایض همگی ما در رسانه و دیدگان عموم پخش شود.

وی افزود: آیا برای ما ننگ نیست بگوییم چند نفر صراف در نظام مالی ما اخلال ایجاد کردند، یعنی کشور ما آنقدر بی در و پیکر است که چند نفر بتوانند در آن اخلال ایجاد کنند یا اینکه کسی که شرکت تضامنی دارد آیا قصد اخلال دارد؟ که باید گفت در اینجا اخلال موضوعیتی ندارد و چنین سوء‌نیتی قابل اثبات نیست.

وی ادامه داد: تهران به منزله کل کشور حساب نمی‌شود و فردی که 4 میلیارد تومان سپرده نزد بانک مرکزی قرار داده، باید دید سود معقول آن چقدر است. بنده صمیمانه تقاضا دارم ترتیب قرار داده شود و نماینده قضایی بانک مرکزی در این دادگاه حضور یابند. همچنین بنده در مورد صلاحیت دادگاه ورود نمی‌کنم و صلاحیت آنها را به گونه‌ای می‌شناسم که هر تصمیمی بگیرند، قانونی است.

وکیل متهم ردیف دوم پرونده افزود: بنده برای رسیدگی به این بحث پیچیده اقتصادی تقاضای حسابرسی از حسابرسان قسم خورده  را دارم و بیش از این تصدی اوقات نمی‌کنم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45908

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر