فرمانده یگان‌های ویژه ناجا:

وضعیت مرز مهران هم‌اکنون آرام است/ ۴۸ ساعت سخت برای مأموران یگان ویژه در مهران

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: مأموران یگان ویژه ناجا در مرز مهران ۴۸ ساعت به صورت شبانه‌روز برای خدمت‌رسانی زوار بیدار بوده و در شب گذشته نیز پتو، غذا و آب را در بین زوار تقسیم کردند.

وضعیت مرز مهران هم‌اکنون آرام است/ ۴۸ ساعت سخت برای مأموران یگان ویژه در مهران

گیلان خبر: موج بازگشت زوار اربعین حسینی از کربلای معلا در شب گذشته به اوج خود رسید.

مرزهای سه‌گانه چذابه، شلمچه و مهران شب گذشته برای دومین شب پیاپی مملو از بار بازگشت زوار حسینی بود، اما نکته‌ای که خبرساز شد، عدم هماهنگی و ظرفیت کافی اتوبوس‌ها برای بازگشت زوار در پایانه‌های مرزی به خصوص مرز مهران بود.

در این بین نیروهای پلیس و به خصوص یگان‌های ویژه ناجا برای خدمتگذاری به زواری که در پایانه‌ مرزی متوقف شده بودند، سنگ تمام گذاشتند. 

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، به تراکم شدید زوار در دو شب گذشته و بخصوص دیشب پرداخت و اظهار داشت: مأموران یگان‌های ویژه نیروی انتظامی با توجه به تراکم شدید زوار چشم بر روی هم نگذاشتند و طی دو شب متوالی برای خدمتگذاری به زوار عاشقانه و خالصانه خدمت‌رسانی کردند. 

وی گفت: یگان ویژه دو شب سختی را گذراند، اما تلاش کرد تا آرامش را برای زوار به ارمغان آورد؛ پخش غذا، آب و پتو در بین زوار و استقرار سرویس‌های بهداشتی سیار این یگان در پایانه برکت با توجه به ازدحام شدید زوار، یکی از اقدامات مأموران این یگان بوده است. 

این مقام ارشد نیروی انتظامی در خصوص امکانات پایانه برکت اعلام کرد: این پایانه نیاز به زیرساخت‌های بیشتری جهت خدمت‌رسانی به زوار دارد؛ احداث سرویس بهداشتی، نمازخانه و محلی برای اسکان زوار از جمله نیازهایی است که باید برای سالهای بعدی به آنها اندیشید. 

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص آخرین وضعیت تردد زوار در مرز مهران و پایانه برکت اعلام کرد: در حال حاضر وضعیت مرز مهران و پایانه برکت آرام است.

وی گفت: تراکم شدید جمعیت را در شب گذشته در مهران شاهد بودیم که با رسیدن اتوبوس‌ها و انتقال زوار، از شدت ازدحام کم شده و در حال حاضر تردد آرام و روان زوار در حال جریان است. 

وی، وضعیت امنیتی مرزهای سه‌گانه را مطلوب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: مأموران یگان ویژه مستقر در مرزهای سه‌گانه به خصوص مرز مهران، از نقطه صفر مرزی تا خروج شهر حضور فعال دارند و درصددند تا امنیت، آرامش و آسایش را برای زوار فراهم کنند. 

سردار کرمی تأکید کرد: لایه‌های امنیتی این پلیس تا ورود آخرین زائر در مرزها به قوت خود باقی است. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45941

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر