رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور مطرح کرد

پرداخت حقوق معلمان ارزبگیر در انتظار تعیین تکلیف نرخ پرداخت توسط بانک مرکزی

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: چند ماه است اعتبار ریالی حقوق معلمان ارزبگیر تأمین شده اما به لحاظ اداری، بانک مرکزی، نرخ پرداخت را مشخص نکرده است که منتظر اعلام نظر آنها هستیم.

پرداخت حقوق معلمان ارزبگیر در انتظار تعیین تکلیف نرخ پرداخت توسط بانک مرکزی

گیلان خبر: غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اظهار کرد: ۱۱۰ مدرسه در ۶۰ کشور دنیا داریم که ۱۳ هزار دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی درباره نظارت بر مدارس ایرانی خارج از کشور، ادامه داد: نظارت توسط سرپرستی‌ها انجام می‌شود؛ در حال حاضر ۶ سرپرستی داریم که مدارس کشورهای مختلف را رصد و نظارت می‌کنند.

کریمی اضافه کرد: معلمانی که به مدارس خارج از کشور اعزام می‌شوند، معلمان حرفه‌ای هستند و آموزش‌های لازم را دیدند؛ ضمن اینکه سامانه آموزش‌های مجازی معلمان خارج از کشور را ایجاد کردیم و از طریق این سامانه، محتوای تمام کتب درسی در اختیارشان قرار می‌گیرد، علاوه بر آن بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌ها نیز همزمان با مدارس داخل کشور به دست آنها می‌رسد.

وی با بیان اینکه در پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور با چالشی مواجه هستیم، گفت: ۶ ماه است که حقوق معلمان پرداخت نشده است البته چند ماه است که تأمین اعتبار شده و سازمان مدیریت مبلغ ریالی را تأمین کرده است اما به لحاظ اداری، بانک مرکزی، نرخ پرداخت را مشخص نکرده است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور افزود: ما تا شهریور ماه، ۴۰۰ معلم ارزبگیر داشتیم که تعداد آنها را کاهش دادیم و به ۲۷۵ نفر رسیده است‌ و مشکل حقوق برای این گروه از معلمان است.

وی ادامه داد: ما کمبود معلم در مدارس ایرانی خارج از کشور را با معلمان ریالی بگیر و بومی و دانشجویان برطرف کردیم و در حال حاضر ۷۰۰ معلم در این مدارس فعالیت می‌کنند.

کریمی بودجه مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: بودجه این مرکز ۱۷۴ میلیارد تومان است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45942

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر