رییس پلیس پیشگیری ناجا:

ظرفیت ناکافی اتوبوس ها در روند بازگشت زوار اختلال ایجاد کرد

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: شب گذشته اختلال کوچکی را در روند تردد زوار به دلیل عدم ظرفیت کافی اتوبوس ها شاهد بودیم.

ظرفیت ناکافی اتوبوس ها در روند بازگشت زوار اختلال ایجاد کرد

گیلان خبر: سردار محمد شرفی رییس پلیس پیشگیری ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت: از روز گذشته با ازدحام زائران در مرز مهران مواجه و شاهد افزایش موج بازگشت زوار به کشور هستیم.

وی افزود: شب گذشته اختلال کوچکی را در روند تردد ها به  دلیل عدم ظرفیت کافی اتوبوس ها برای جابه جایی زوار شاهد بودیم که بلافاصله در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده شد و برخی زوار دربازه زمانی کوتاهی در توقفگاه‌ها مستقر شدند و با تزریق اتوبوس های عمومی روند جابه جایی و تردد به حالت عادی بازگشت.

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا بیان کرد: روز گذشته بیش از 250 هزار نفر از زائران به کشور بازگشتند و باید بگویم در مجموع تاکنون  بیش از 800 هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند.

 وی با تاکید بر اینکه همه تمهیدات در راستای مدیریت موج بازگشت زوار پیش بینی شده، افزود: با تمهیدات پلیس راهور و در راستای تسهیل تردد زوار همزمان با تشدید موج بازگشت، محور مهران به ایلام یک طرفه شده است.  

این مقام ارشد انتظامی در پاسخ به این سوال که نیروهای پلیس تا چه زمانی در مرزهای سه گانه(مهران، شلمچه و چذابه) حضور دارند، گفت: تا بازگشت آخرین زائر اربعین حسینی(ع) به کشور، نیروهای پلیس پیشگیری و بویژه تیم های چک و خنثی سازی در مرزهای سه گانه و محورهای مواصلاتی، حضور فعال و شبانه روزی دارند و موضوعات با دقت رصد می‌شود. 

 سردار شرفی با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل امنیتی گزارش نشده است،افزود: ماموران پلیس به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به زوار  هستند.

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا یادآور شد: امسال بیش از ۹۹ درصد زائران با روادید مجاز به مرز‌ها مراجعه کردند،خوشبختانه در موج رفت و بازگشت، شاهد همکاری خوب زوار با پلیس بودیم و این رویکرد مردم قابل قدردانی است. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45943

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر