مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ:

بدهی 300 میلیاردی تأمین اجتماعی به بیمه آتیه/ آموزش و پرورش 159 میلیارد بدهی به بار آورد

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: تأمین اجتماعی باید ماهانه 105 میلیارد تومان بپردازد در حالی که 300 میلیارد طلب ما از تأمین اجتماعی شده که قرار است در جلسه‌ای پرداخت‌ها را به روز کنیم.

بدهی 300 میلیاردی تأمین اجتماعی به بیمه آتیه/ آموزش و پرورش 159 میلیارد بدهی به بار آورد

گیلان خبر: مهدی ریاضی‌فرد در نشست خبری گفت: بیمه آتیه‌سازان بر اساس مصوبه دولت و در سال 82 به شرکت‌های مادرتخصصی بیمه سلامت شناخته شده و طبق ماده 6 بیمه خدمات همگانی مجاز است که در امور بیمه درمانی مکمل و مضاعف مشارکت و مداخله کند.

وی ادامه داد: حدود 7 میلیون و 391 هزار و 360 بیمه‌شده تحت پوشش بیمه آتیه است و اگر اختلالی در این خدمت‌رسانی بروز کند دور از انصاف است.

ریاضی‌فرد با انتشار نامه‌ای از سوی سندیکای بیمه‌شدگان که به صورت محرمانه به وزارت بهداشت رفته بود،‌گفت: در این نامه آمده فعالیت بیمه آتیه‌سازان حافظ پس از 17 سال غیرقانونی است در حالی که نامه‌ای به این شماره وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی 3 میلیون و 300 هزار نفر هستند اما برخی می‌خواهند ماهیت آتیه‌سازان را شرکت غیرخصوصی تلقی کنند و بگویند غیرمجاز است تا برخی بیمه‌های تجاری هزینه بیمه‌ای بیش از 3 هزار میلیاردی را به دوش بکشند.

وی با تأکید بر اینکه سندیکای بیمه‌شدگان نباید نگران این باشد که ما می‌توانیم یا خیر،‌گفت: ما تمام استلزامات بیمه‌گری را رعایت می‌کنیم پشتوانه بیمه آتیه دولت است و اگر سندیکا نگران است روی شرکت‌هایی دغدغه داشته باشد که مشکل دارند.

ریاضی‌فرد افزود:‌یکی از نگرانی‌هایی که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی دارند کم بودن گستره خدمات و تأخیر در پرداخت است این در حالی است که دو قرارداد آموزش و پرروش و صندوق بازنشستگی کشوری صندوقی است که ریسک و زیان بیمه‌گری در آن مطرح نیست و قرارداد بیمه تکمیلی و تأمین اجتماعی بیمه‌گری است.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ افزود: این نارضایتی در شرایط است که تأمین اجتماعی هنوز 3 ماه است که به تعهداتش عمل نکرده و ماهانه باید 105 میلیارد تومان باید بپردازد و این مطالبه 300 میلیاردی رقم بالایی است که به دنبال برگزاری دسترسی برای پرداخت این بدهی‌ها هستیم.

وی افزود: آموزش و پرورش نیز 159 میلیارد تومان به ما بدهی دارد که هفته گذشته با این وزارتخانه جلسه‌ای برگزار کرده و قرار شد مطالبات خود را بدهند.

ریاضی‌فرد بر شفافیت عملکرد بیمه‌ای خود تأکید کرد و گفت: آیا قرار است آتیه‌سازان بدون مجوز بیمه مرکزی فعالیت کند اینگونه نیست همانطور که اشاره شد مشخص است آتیه‌سازان متعلق به یک بخش دولتی است که البته تابع قانون تجارت است و کار ما کاملاً طبق قانون شفاف است.

وی افزود: آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی با ما قرارداد صندوقی دارند و تنها شرکتی که می‌تواند این کار را بکند تخصصی است و اگر بخواهند با بیمه دیگری قرارداد بندند به صورت صندوقی نمی‌توانند قرارداد ببندند.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ افزود: قراردادی که ما با مراکز درمانی می‌بندیم نسبت به سایر بیمه‌ها 10 تا 15 درصد کمتر تمام می‌شود چرا که تعداد بیمه‌شدگان بالاست.

وی در مورد نارضایتی و تأخیر چند ماهه رسیدگی به اسناد پزشکی گفت: دو روش پرداخت داریم معرفی‌نامه که در آن بیمه‌شده پولی نمی‌پردازد و خدمات می‌گیرد و دیگری خسارت متفرقه است که بیمه شده از جیبش پول می‌دهد و باید آن را پس بگیرد که عمدتا بیماران از روش اول استفاده می‌کنند و در روش دوم که هزینه‌های آزمایشی و غیره است در قراردادهای مختلف 10 تا 15 درصد متفاوت است.

مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ در مورد صندوق بازنشستگی کشور گفت: 72 ساعت باید لیست خسارت پرداخت شود و در تأمین اجتماعی تا اول شهریور خسارت‌ها را پرداخته‌ایم اگر تأمین اجتماعی پول مرداد و شهریور را بدهد ما به روز می‌شویم.

ریاضی‌فرد افزود: بیمه آموزش و پرورش نیز صندوقی است و خسارات بیماران صعب‌العلاج و موارد خاص را ظرف 30 روز پرداخت کرده‌ایم.

وی گفت: قرارداد صندوق بازنشستگی کشور برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یک ماه تمدید شده و چنانچه بخواهند صندوقی فعالیت کنند فقط می‌توانند با ما قرارداد ببندند و اگر وارد امر بیمه‌گری شوند باید مناقصه انجام گیرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46016

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر