معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد

شکست تحریم‌های آمریکا با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه گردشگری می‌تواند ابزاری کارآمد در دیپلماسی باشد،‌گفت: ما می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری نقش مهمی در خنثی کردن حربه آمریکا و تحریم‌های موجود داشته باشیم.

شکست تحریم‌های آمریکا با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری

گیلان خبر: ولی تیموری صبح امروز در نشست خبری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)، با بیان اینکه می‌توانیم از گردشگری به عنوان ابزاری کارآمد در دیپلماسی استفاده کنیم، گفت: در شرایط تحریم‌های آمریکا گردشگری می‌تواند علاوه بر کارکردهای عادی نقش مؤثری در خنثی کردن حربه آمریکا و افزایش مقاومت ملی ما داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ما دو نوع عضویت در سازمان گردشگری داریم گفت: یک عضویت رسمی است و عضویت دیگر وابسته است.

تیموری با شاره به اجلاس جهانی گردشگری گفت:‌یکی از رویدادهای جنبی این اجلاس برگزاری سمینار بین‌المللی بهره‌گیری فرهنگی از فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات با موضوع گردشگری فرهنگی است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با تأکید بر اینکه در این رویداد نمایشگاه  تخصصی از استارتاپ‌های گردشگری و فناوری‌های دیجیتالی گردشگری برگزار می‌شود،‌گفت: ضعف رسانه‌ای و عدم ارائه تصویر واقعی از جامعه ایران چالش اصلی صنعت گردشگری است.

وی با گلایه از اینکه ما از بحث رسانه‌ای گردشگری غافل بوده‌ایم‌،گفت: باید با تقویت مناسب رسانه‌ای خود را به دیگر رقبای بین‌المللی برسانیم.

تیموری با تأکید بر اینکه حضور در عرصه‌های جهانی می‌تواند در ارائه کمک‌های فنی و مشورتی و تدوین یک برنامه راهبردی مؤثر واقع شود، افزود: ما با سازمان جهانی گردشگری توافقی را در خصوص تدوین برنامه راهبردی و گردشگری با حضور و تأثیرگذاری ایران در سطح بین‌الملل انجام داده‌ایم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: در اجلاس جهانی گردشگری چهره‌های بین‌المللی در حوزه گردشگری و میهمانان خارجی از آمریکا، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، آفریقای جنوبی،‌ ترکیه، آلمان، فنلاند، آرژانتین، مالزی و ... حضور خواهند داشت.

وی در خصوص هزینه انجام شده برای میزبانی این اجلاس گفت: شرکت علیصدر به عنوان بخش خصوصی و میزبان اصلی مسئولیت کار را بر عهده گرفته و دولت در این زمینه پشتیبانی معنوی داشته است

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46053

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر