مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران خبر داد

اجرای صد در صدی پروژه‌های آبیاری تحت فشار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران اجرای برنامه ابلاغی پروژه های آبیاری تحت فشار شهرستان تهران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این پروژه ها بیش از صد در صد اجرایی شده است.

اجرای صد در صدی پروژه‌های آبیاری تحت فشار

گیلان خبر: جبرئیل برادری ضمن اشاره به  اجرای بیش از صد در صد پروژه های آبیاری تحت فشار اظهار داشت: برنامه ابلاغی پروژه های آبیاری تحت فشار شهرستان تهران ۳۲۰ هکتار بوده که مجموعاً در سطح ۳۳۵ هکتار اجرا شده است.

وی ادامه داد:  ۲۸۵ هکتار از این پروژه ها بصورت خود اجرایی و ۵۰ هکتار از محل اعتبارات دولتی می باشد. سطح آبیاری تحت فشار اجرا شده شهرستان شامل ۲۷۷ هکتار زراعی و ۵۸ هکتار باغی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران به استفاده از روش های  نوین آبیاری تاکید کرد و صرفه جویی در مصرف آب و ذخیره بهینه آب، کاهش مصرف نهاده های کشاورزی، افزایش عملکرد، کنترل آفات و بیماری ها و علف های هرز، حفظ خاک و پوشش گیاهی، افزایش بهره وری آب، توجیه اقتصادی تولید و یکنواختی آبیاری را از مزایای استفاده از این روش ها عنوان نمود.

برادری تصریح کرد: با اجرای سیستم های نوین آبیاری زمینه اشتغال بیش از ۵۰ نفر فراهم گردیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران همچنین افزود:  همکاری در برگزاری کارگاه های آموزشی ترویجی و ترغیب و تشویق بهره برداران جهت استفاده از سیستم های تحت فشار، اجرا و نظارت طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خطوط لوله انتقال آب کشاورزی بطول ۱۰ کیلومتر و نقشه برداری و مطالعه شامل طراحی و تهیه نقشه های اجرایی و برآورد طرح های خطوط لوله انتقال آب، بندهای انحرافی و قنوات از سایر فعالیت های واحد فنی و زیربنایی شهرستان تهران است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46058

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر