رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد

7 استان کشور درگیر برف و کولاک / رهاسازی 104 خودرو درگیر در برف

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 7 استان کشور، گفت: امدادرسانی در 16 محور مواصلاتی در حال انجام است.

7 استان کشور درگیر برف و کولاک / رهاسازی 104 خودرو درگیر در برف

گیلان خبر: مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع برف و کولاک در کشور اظهار داشت: از روز گذشته 7 استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال بختیاری، زنجان، قزوین و مازندران درگیر برف و کولاک شده است. 

وی با بیان اینکه امدادرسانی در 16 محور مواصلاتی و منطقه عشایرنشین در حال انجام است، گفت: 104 دستگاه خودروی گرفتار در برف توسط نیروهای امدادی رهاسازی شده و حدود 800 نفر امدادرسانی و تعداد زیادی مسافر اسکان اضطراری یافته‌اند. 

سلیمی در ارتباط با وقوع سیل و آبگرفتگی گفت: از دو روز گذشته نیز 8 استان مازندران، گیلان، فارس،‌خوزستان، چهارمحال  بختیاری،‌بوشهر، ایلام و آذربایجان غربی متاثر از سیل و آبگرفتگی شده و امدادرسانی در 24 شهر و روستا صورت گرفته است. 

رئیس سازمان امداد و نجات بیان داشت: 1117 حادثه دیده در این ارتباط امدادرسانی شده و 18 واحد مسکونی از آب تخلیه شده است؛ همچنین تعداد زیادی نایلون،‌موکت، پتو،‌کنسروجات، حبوبات، قند وشکر، برنج و روغن میان حادثه دیدگان توزیع شده است. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46090

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر