رئیس انجمن جنگلبانی ایران:

واگذاری مرجعیت تنوع زیستی کشور به وزارت کشاورزی راهی برای دست‌برد به طبیعت است

رئیس انجمن جنگلبانی ایران با ابراز شگفتی از تصمیم هیات دولت درخصوص واگذاری مرجعیت تنوع زیستی کشور به وزارت جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: دولت با این تصمیم راهی برای دست برد به طبیعت کشور را باز کرد.

واگذاری مرجعیت تنوع زیستی کشور به وزارت کشاورزی راهی برای دست‌برد به طبیعت است

گیلان خبر: هادی کیادلیری رئیس انجمن جنگلبانی ایران در واکنش به اعلام خبر واگذاری مرجعیت ملی کنوانسیون تنوع زیستی به وزارت جهاد کشاورزی گفت: کنوانسیونی که برای حفظ تنوع زیستی است به وزارتخانه‌ای سپرده شده است که رویکردش مخالف حفظ تنوع زیستی است و این جای شگفتی دارد.

رئیس انجمن جنگلبانی ایران ابراز داشت: باید از هیات دولت پرسید چطور مساله تنوع زیستی کشور را که ابعاد حفاظتی دارد به وزارتخانه متولی کشاورزی  واگذار کرده که ماهیتش تجاری است.

کیادلیری با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی سال‌هاست با عملکرد نامناسب تنوع زیستی کشور را نابود کرده است، اظهار داشت: هیچ متخصصی رفتار دولتمردان را در این زمینه درک نمی‌کند.

وی با اشاره به حدس و گمان‌های موجود در خصوص گرایش دولت به مباحث تراریخته، این مساله را در واگذاری دخیل دانست و گفت: به نظر می‌رسد دولت مسیری را برای دست برد زدن به تنوع زیستی کشور باز کرده است.

رئیس انجمن جنگلبانی ایران از رئیس سازمان محیط زیست خواست درباره این واگذاری مسئولیت پاسخگو باشد و توضیح دهد بر مبنای چه اصل علمی و منطقی از این مسئولیت شانه خالی کرده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46122

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر