صلیب سرخ جهانی:

چشم انداز صلح در یمن نباید توجیهی برای نقض قوانین جنگ باشد

در شرایطی که احتمال گفت‌وگو میان طرفین درگیری‌ها در یمن وجود دارد، کمیته بین المللی صلیب سرخ از ایشان خواست ضمن حفاظت از اشخاص و زیرساخت های غیرنظامی، از آسیب بی مورد به آنها جلوگیری نمایند.

چشم انداز صلح در یمن نباید توجیهی برای نقض قوانین جنگ باشد

گیلان خبر: همزمان با تشدید درگیری‌ها در حدیده، فابریزیو کاربونی، مدیر عملیات منطقه خاورمیانه و نزدیک کمیته بین المللی صلیب سرخ، با بیان اینکه حدیده و جمعیت چند صد هزار نفری آن بار دیگر در میانه خشونت ها گرفتار شده است، اظهار داشت: گفت‌وگوهای پیش رو نمی‌تواند دلیلی برای بی اعتنایی به قوانین جنگ باشد، قوانینی که می‌تواند جان یمنی ها را حفظ کند.

وی افزود : جنگ‌ها قوانین خاص خود را دارند و طرفین درگیری‌ها، حتی در خشن ترین نبردها، باید این قوانین را رعایت کنند. با نزدیک شدن درگیری‌ها به مراکز درمانی در حدیده، خدمات بیمارستان 22 می  این شهر متوقف گردیده است.

اکنون خط مقدم درگیری‌ها در حدیده فقط چند متر از بزرگترین بیمارستان این شهر ، بیمارستان الثوره، فاصله دارد.

صلیب سرخ جهانی با اخطار نسبت به اخلال در کار سایر مراکز درمانی، نسبت به ناتوانی ظرفیت مراکز درمانی باقی مانده برای خدمت رسانی منظم و پاسخ به نیاز حجم بالایی از زخمی ها هشدار داد.

در همین حال، تیمهای امدادرسان صلیب سرخ جهانی در یمن از افزایش نگرانی  یمنی ها بابت مورد اصابت قرار گرفتن به عمد یا اتفاقی گزارش می دهند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن حمایت و تشویق تلاش‌های سیاسی برای پایان جنگی که باعث مصائب فراوانی برای خانواده های یمنی شده است، یادآور شد که میلیون‌ها یمنی در نتیجه این درگیری‌‌ها آواره شده اند و یا دچار گرسنگی شدید هستند.

به گفته کاربونی، حمله جدید به حدیده کور سوی امیدی را که به دنبال اعلام گفت‌وگوهای صلح روشن شده بود رو به خاموشی می برد.

وی همچنین با بیان اینکه واژه ها برای توضیح شرایط تاسف آور یمن ناکافی هستند گفت اکنون زمان روشن شدن بارقه های امید در یمن است.

هم اکنون کمیته بین المللی صلیب سرخ از بیمارستان الثوره حدیده و اداره آب این شهر پشیتبانی می کند تا جریان نیاز های اولیه در این شهر همچنان جاری بماند.

از زمان تشدید درگیری‌ها در خرداد ماه کمیته بین المللی صلیب سرخ موفق به اعزام 80 تن تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی داخل و اطراف شهر حدیده شده است.

همچنین 48 هزار نفر از آوارگان این درگیری‌ها در این شهر و اطراف آن از کمکهای غذایی و لوازم ضروری زندگی این سازمان بهره مند شده اند. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46160

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر