سانسور دغدغه‌های تعلیم و تربیت در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد!

خبرنگاران آموزش و پرورش که دغدغه تعلیم و تربیت را دارند به نشست و برنامه‌های جشنواره بین‌المللی فیلم رشد دعوت نشدند تا کسی پرسش نکند در شرایطی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان کشور در مدارس فرسوده با سیستم گرمایشی غیراستاندارد تحصیل می‌کنند چه بودجه‌ای برای این جشنواره بین‌المللی هزینه می‌شود!

سانسور دغدغه‌های تعلیم و تربیت در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد!

گیلان خبر: نشست خبری چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در غیاب خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش و بدون اطلاع رسانی روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ۲۰ آبان ماه امسال برگزار شد و نکته جالب اینکه روابط عمومی این وزارتخانه گزارش این نشست را ۲۴ آبان ماه در پورتال این وزارتخانه منتشر کرد.

خبرنگاران آموزش و پرورش که دغدغه تعلیم و تربیت را دارند دعوت نشدند تا کسی پرسش نکند در شرایطی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان کشور در مدارس فرسوده با سیستم گرمایشی غیراستاندارد تحصیل می‌کنند چه بودجه‌ای برای این جشنواره بین‌المللی هزینه می‌شود!

خبرنگاران آموزش و پرورش دعوت نشدند تا کسی نپرسد دستاورد برگزاری ۴۷ دوره این جشنواره پرهزینه برای دانش‌آموزان کشور به ویژه مناطق محروم چیست؟

چقدر پخش فیلم‌های این جشنواره برای بخشی از دانش‌آموزان، دردی از دستگاه تعلیم و تربیت برداشته است؟ 
در شرایطی که مدارس هنوز از سرانه دانش‌آموزی مناسبی برخوردار نیستند و به ناچار دست به دامن والدین می‌شوند هزینه کردن برای این جشنواره چه سودی دارد؟

پیگیری خبرنگار فارس درباره عدم حضور خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش به این موضوع ختم شد که ستاد خبری این جشنواره به خارج از دستگاه تعلیم و تربیت واگذار شده است و این پرسش مطرح است که چرا در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش دارای یک روابط عمومی پر تعداد است و هر معاونت و سازمان دارای روابط عمومی جداگانه‌ای است، چرا هزینه برای ستاد خبری خارج از آموزش و پرورش می‌شود؟! 

وزارت آموزش و پرورش پاسخ دهد چرا خبرنگاران آموزش و پرورش که همواره پای ثابت برنامه‌های این وزارتخانه هستند از حضور در نشست و برنامه‌های این جشنواره محروم شدند؟ و چرا تنها به حضور خبرنگاران حوزه فرهنگی و هنری در این نشست اکتفا شده است؟!

 چرا در کنار گزارش فرهنگی و هنری از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، پاسخ به دستاوردهای تعلیم و تربیتی این جشنواره با عدم حضور خبرنگاران آموزش و پرورش، سانسور شده است؟!

گفتنی است افتتاحیه این جشنواره عصر امروز بدون دعوت برای حضور خبرنگاران حوزه آموزش‌ و پرورش در مراسم افتتاحیه، در سینما فلسطین برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46289

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر