رئیس کمیسیون محیط زیست و شورای شهر تهران:

حذف مدارس غیرانتفاعی از تخفیف 75 درصدی در بازدید از باغ پرندگان رأی نیاورد

رئیس کمیسیون محیط زیست و شورای شهر تهران پیشنهاد داد که مدارس غیرانتفاعی از تخفیف 75 درصدی برای بازدید از باغ پرندگان حذف شوند که این موضوع به تصویب اعضای شورای شهر نرسید.

حذف مدارس غیرانتفاعی از تخفیف 75 درصدی در بازدید از باغ پرندگان رأی نیاورد

گیلان خبر: در جریان صدویکمین جلسه علنی شورای شهر تهران اصلاحیه مصوبه تعیین بهای بازدید از باغ پرندگان مطرح شد.

در جلسه گذشته شورای شهر تهران بهای بازدید از باغ پرندگان در فاز یک 8 هزار تومان و در فاز 2 آن 15 هزار تومان و همین طور بازدید از هر دو فاز این مجموعه تفریحی و گردشگری 23 هزار تومان در صحن علنی شورای شهر تهران به تصویب رسید.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران اظهار داشت: در جلسه گذشته مصوب شد که دانش‌آموزان 75 درصد برای بازدید از باغ پرندگان تخفیف دریافت کنند و بنده پیشنهاد می‌دهم که این تخفیف برای مدارس غیرانتفاعی به 50 درصد کاهش پیدا کند چرا که شهریه بعضی از مدارس غیرانتفاعی به 23 میلیون تومان نیز می‌رسد بنابر این درخواست این اصلاحیه را در مصوبه بهای بازدید از باغ پرندگان را دارد.

در ادامه شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در مخالفت این پیشنهاد، اظهار داشت:‌دولت باید از بودجه‌های عمومی به مدارس کمک کند و صفر تا 100 هزینه‌های مدارس غیرانتفاعی توسط مؤسسین آنها تأمین می‌شود و دولت کمکی نمی‌کند بنابر این بنده مخالف کاهش تخفیف برای مدارس غیرانتفاعی هستم چرا که فرزندان‌مان در این مدارس تحصیل می‌کنند و نباید تبعیض ایجاد شود.

در ادامه مرتضی الویری نیز به عنوان موافق این پیشنهاد گفت: برای ایجاد عدالت باید به همین روش استفاده کرد چرا که ما برای مدارس دولتی سوبسید می‌گذاریم ولی مدارس غیردولتی شهریه‌های میلیونی دریافت می‌کنند. در نهایت این پیشنهاد با 7 موافق و 9 مخالف به تصویب نرسید.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46361

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر