رئیس کتابخانه ملی ایران:

کار تحقیقی دقیقی روی سرانه مطالعه صورت نگرفته است

رئیس کتابخانه ملی ایران در پاسخ به این پرسش که «سرانه مطالعه چقدر است؟»، گفت: باید هدف مطالعه مشخص شود اما کار تحقیقی دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است.

کار تحقیقی دقیقی روی سرانه مطالعه صورت نگرفته است

گیلان خبر: اشرف بروجردی رئیس کتابخانه ملی ایران در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان کتابخوان برتر سراسر کشور «دومین جشنواره دانایی و توانایی» که در سالن قلم کتابخانه ملی برگزار شد، اظهار کرد: سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران در خدمت است تا دانش‌آموزان بتوانند از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کنند و بیشتر مطالعه کنند.

وی خطاب به دانش‌‌آموزان افزود: بر این باور هستم شما دانش‌آموزان مانند یک کشتزاری هستید که اندیشه را معنا می‌بخشید و می‌توانید رشد و شکوفایی را برای آینده سرزمین به ارمغان آورید.

بروجردی گفت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش همه مردم ایران است؛ پدران، مادران و فرزندان که در وادی دانش گام برمی‌دارند جزو این خانواده هستند و تمام افراد در دورترین نقاط کشور که وظیفه آموزش را برعهده دارند در بخش هدایتگری فعالیت می‌کنند.

رئیس کتابخانه ملی ایران در پاسخ به این پرسش که سرانه مطالعه چقدر است، افزود: باید هدف مطالعه مشخص شود اما هرگز کار تحقیقی دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است؛ معیار مشخص سرانه مطالعه به افراد بستگی دارد که مطالعه آزاد هر فرد بیانگر این سرانه است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46407

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر