مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌و حرفه‌ای و کاردانش گلایه کرد

حضور کمرنگ ناشران فنی و حرفه‌ای در جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌و حرفه‌ای و کاردانش از حضور کمرنگ ناشران فنی و حرفه‌ای در این دوره از جشنواره کتاب رشد گلایه کرد و گفت: ناشران می‌توانند در تهیه بسته‌های آموزشی در حیطه فنی و حرفه‌ای و کاردانش فعالیت کنند.

حضور کمرنگ ناشران فنی و حرفه‌ای در جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد

گیلان خبر: احمدرضا دوراندیش مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های فنی‌و حرفه‌ای و کاردانش اظهار کرد: تعدیل دروس فنی‌وحرفه‌ای و تلفیق دانش، مهارت و نگرش در دروس، کاهش حجم کتاب‌های درسی، آموزش و ارزشیابی مبتنی بر شایستگی و عبور از حافظه‌محوری از جمله مهم‌ترین تغییرات آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای بر اساس اسناد بالا دستی است.

وی افزود: در رویکرد جدید، فعالیت‌های یادگیری طراحی شده که نیازمند تعامل میان هنرجو و هنرآموز و متن کتاب درسی است و پاسخ فعالیت‌ها را در خارج از کتاب درسی و در محیط واقعی زندگی و کار باید جست‌وجو کرد. 

دوراندیش با بیان اینکه پیشرفت فناوری در حوزه مشاغل، خود نیازمند کسب دانش است، بر ورود بیشتر ناشران به این حوزه نیز تأکید کرد و گفت:کتاب‌های درسی نونگاشت فنی و حرفه‌ای، به گونه‌ای نوشته شده‌اند که ناشران می‌توانند با ورود به این حوزه بیش از پیش در تهیه بسته‌های آموزشی در حیطه فنی و حرفه‌ای و کاردانش فعالیت کنند. 

عضو کمیته علمی شانزدهمین جشنواره کتاب آموزشی و تربیتی رشد ادامه داد: یکی از ویژگی‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تناسب این آموزش‌ها با نیازهای دنیای کار است و کتاب‌های آموزشی و تربیتی باید تکمیل کننده این آموزش‌ها باشند. 

وی با اشاره به پیگیری سیاست چندتألیفی و مرزگستری در سازمان پژوهش گفت: این سیاست بر مشارکت استان‌ها و بخش‌های غیر دولتی در تولید، تکمیل و غنی سازی مواد درسی تأکید دارد و نوید بخش مشارکت هر چه بیشتر ناشران خواهد بود.

دوراندیش در پایان از حضور کمرنگ ناشران فنی و حرفه‌ای در این دوره از جشنواره گلایه کرد و گفت: شاید لازم باشد جشنواره در نحوه دریافت کتاب از ناشران فنی گام‌های متفاوت‌تری بردارد؛ ضمن آنکه اگر ناشران اطمینان بیشتری از حمایت‌های بعدی در فروش کتاب‌هایشان داشته باشند، مشارکت بیشتری خواهند داشت.

شانزدهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد با معرفی کتاب‌های برگزیده، 12 آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46546

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر