سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران خبرداد

کاهش 24 درصدی تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: امسال با رعایت ایمنی و توجه به اخطارها و هشدارها از سوی شهروندان شاهد کاهش 24 درصدی تلفات ناشی از استنشاق‌ گاز منواکسید کربن نسبت به مدت مشابه در استان تهران بوده ایم.

کاهش 24 درصدی تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسید کربن

گیلان خبر: جلال ملکی درباره راه های مقابله با جلوگیری از گازهار منواکسید کربن و مرگ خاموش اظهار داشت: خوشبختانه امسال با رعایت ایمنی و توجه به اخطارها و هشدارها  از سوی شهروندان شاهد کاهش 24 درصدی تلفات ناشی از استنشاق‌ گاز منواکسید کربن نسبت به مدت مشابه در استان تهران بوده ایم.

وی ادامه داد: با توجه کاهش دما در روزهای آینده و افزایش باران و برف در شهر تهران باید وضعیت فیزیکی بخاری‌های در منازل و کارگاه ها و ادارات بررسی شود. شیشه بخاری‌ باید کاملا سالم باشد و اگر در بخشی از لوله‌ها شعله‌ای وجود ندارد قطعا گاز در حال انتشار است و این مشکل باید برطرف شود.

ملکی خاطرنشان کرد: باید از شلنگ‌های مخصوص بخاری استفاده شود و طول شلنگ با اسفنج آغشته به کف چک شود که نشتی نداشته باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشان شهر تهران افزود: استفاده از کلاهک‌های اچ برای خروج گازهای آلاینده توصیه می‌شود که تقریبا موجب انسداد گازها نمی‌شود.

وی یاد آور شد: نباید از لوله‌‌های آکاردونی برای خروج گازهای آلاینده استفاده شود و این لوله‌ها مناسب برای هود آشپزخانه است.

ملکی با اشاره به اینکه در سال گذشته 800 نفر در کشور در اثر استنشاق گازهای منواکسید کربن جان خود را از دست داد‌ه‌اند گفت: توجه به این نکات توسط شهروندان می‌تواند در کاهش تلفات گازهای منواکسید کربن بسیار تأثیر گذار باشد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46576

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر