رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

واحدهای خسارت‌دیده ظرف ۷۲ ساعت ارزیابی می‌شوند/ تقویت پمپ بنزین‌های مناطق زلزله زده

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بنیاد مسکن ماموریت پیدا کرد تا ضمن ارتقاء و تقویت ستادهای خود ظرف ۷۲ ساعت از واحدهای خسارت دیده بازدید و ارزیابی انجام دهد.

واحدهای خسارت‌دیده ظرف ۷۲ ساعت ارزیابی می‌شوند/ تقویت پمپ بنزین‌های مناطق زلزله زده

گیلان خبر: اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به قدرت زلزله به وقوع پیوسته شب گذشته خوشبختانه اولین موضوع حائز اهمیت نبود تلفات جانی است. 

وی افزود: در مجموع ۷۲۹ نفر از لحظه وقوع حادثه تا صبح به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۶۹۱ نفر از این افراد به صورت سرپایی تعیین تکلیف و از مراکز درمانی خارج شدند. همچنین ۳۷ نفر به بیمارستان اعزام شدند که ۲۶ نفر از این تعداد به حالت بستری درآمدند و صبح امروز از این تعداد ۸ نفر دیگر نیز مرخص شدند. 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: اکنون ۱۸ نفر در حالت بستری به سرمی‌برند ولی همان‌طور که مدیرکل بهداشت و درمان استان توضیح می‌داد، این افراد حداکثر تا ۴۸ ساعت آینده مرخص خواهند شد. 

نجار با اشاره به اینکه اکنون وضعیت در مناطق زلزله زده عادی است، گفت: جلسه‌ای با حضور استانداری، نماینده مجلس این شهر و مدیران کل استان تشکیل شد و دستگاه‌های اجرایی گزارش‌ها را ارائه کردند. 

وی ادامه داد: برق این شهرستان‌ها ظرف نهایت ۲۰ دقیقه مجدد وصل شد. در برخی مناطق منابع آبی مشکل پیدا کرد و آب کدر شد که قرار است تامین آب شرب با تانکر یا بطری انجام شود و این اقدام تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد یافت. 

معاون وزیر کشور اظهار داشت: مقرر شد تا پکیج ۷۲ ساعته با هماهنگی فرمانداران منطقه تحت تاثیر در اختیار مردم نیازمند قرار گیرد و قرار شد کمیته‌ای تشکیل شود و با توجه به شرایط افرادی که به چادر نیازمند هستند این مورد به آ‌نان ارائه شود. 

نجار افزود: بنیاد مسکن ماموریت پیدا کرد تا ضمن ارتقاء و تقویت ستادهای خود ظرف ۷۲ ساعت از واحدهای خسارت دیده بازدید و ارزیابی انجام دهد که خوشبختانه تاکنون تخریب شدیدی گزارش نشده و موارد بوجود آمده بر اثر زلزله نیز سطحی است. 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بالا بردن ظرفیت سوخت در شهرستان‌های موثر از حادثه در حال  انجام است و پمپ بنزین‌ها تقویت شدند؛ قرار است نیاز به نفت و گاز در این شهر برطرف شود. خوشبختانه اکنون وضعیت آرام است.

وی در پایان افزود: هرچند تشویش خاطر وجود دارد ولی برخی از چادرهایی که وارونه شده بودند، اکنون برپا شدند؛ مردم در کنار منازل خود حضور دارند و جای نگرانی نیست. 

منبع: فارس

 

کد مطلب: 46612

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر