معاون قضایى دادستان کل کشور:

پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى از کشورهاى اروپایى به ایران صادر می‌شود

معاون قضایى دادستان کل کشورگفت: امروز اسناد و کشفیاتى داریم که ثابت می‌کند پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى جهت تولید شیشه و بیش از هفتصد نوع مواد سمى و کشنده مخدر از برخی کشورهاى اروپایى به ایران و کشورهاى همسایه صادر مى گردد.

پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى از کشورهاى اروپایى به ایران صادر می‌شود

گیلان خبر: سعید عمرانى معاون قضایى دادستان کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر در جلسه کمیته حقوقى ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: امروز اسناد و کشفیاتى داریم که ثابت می‌کند پیش‌سازهاى مواد مخدر صنعتى جهت تولید شیشه و بیش از هفتصد نوع مواد سمّى و کشنده مخدر از برخی کشورهاى اروپایى به ایران و کشورهاى همسایه صادر مى گردد.

وی گفت: ما همیشه به همکاران اروپایى خود تاکید کرده‌ایم که ایران در طول تاریخ چهل ساله بعد از پیروزى انقلاب اسلامى با تلاش وافر و مضاعف توام با تحمل هزینه‌هاى بسیار سنگین جانى و مالى، سیل انتقال و ترانزیت مواد به اروپا و بالکان را سد کرده و آن را به حداقل تقلیل داده است و این امر را نمى‌پذیرد و انتظار ندارد که اروپا پیش سازهاى تولیدی مواد مخدر خود را به مقصد لابراتوار‌ها و آشپزخانه‌هاى طبخ شیشه و مواد صنعتى به منطقه گسیل کند.

همچنین موموندی نماینده گمرک جمهورى اسلامى ایران گزارشى از اقدامات گمرک در افزایش کشف مواد و پیش ساز‌ها، استقرار دستگاه ایکس رى مخصوص کنترل خودروهاى سنگین در گمرک بازرگان و اجراى طرح‌هاى تحولى در گمرکات کشور ارائه کرده و بر استفاده و تجهیز گمرک به تکنولوژى روز برای کنترل کالاهاى ورودى و خروجى و افزایش سگ‌هاى موادیاب که از عوامل بسیار مؤثر در کشف مواد و پیش‌ساز‌ها مى باشند، تاکید کرد.

در پایان جلسه طرح‌هاى تحولى مصوب و شرح وظایف گمرک در طرح ملى مبارزه با مواد مخدر مندرج در برنامه ششم توسعه جهت اجرا ابلاغ شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46615

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر