سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

کمک‌رسانی به 2550 نفر گرفتار در سیلاب/آخرین وضعیت سامانه بارشی در کرمانشاه

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و متأثر شدن ۹ استان کشور خبر داد و گفت: به 2550 نفر کمک‌های امدادی شده و 241 نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

کمک‌رسانی به 2550 نفر گرفتار در سیلاب/آخرین وضعیت سامانه بارشی در کرمانشاه

گیلان خبر: بهنام سعیدی در رابطه با آخرین وضعیت سیل، کولاک و آب‌گرفتگی در بسیاری از استان‌های کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش رسیده تا ساعت 8 شب گذشته عملیات سیل‌گرفتگی از یکم تا 4 آذرماه انجام شده و 14 استان کشور از قبیل اصفهان،‌تهران،ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری،‌خوزستان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان متأثر از این پدیده بارشی بوده‌اند.

وی ادامه داد: 126 شهر و روستا امدادرسانی شده و 2550 نفر کمک‌های امدادی رسیده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  گفت: 71 نفر به مناطق امن منتقل شده و 241 نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

سعیدی گفت: 190 واحد از مناطق مسکونی تخلیه آب انجام شده و 7 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.

وی با اشاره به آماده‌باش و استقرار 173 تیم از سازمان‌ها و نهادهای مسئول در مدیریت بحران مانند امداد و نجات و ... گفت: اقلام امدادی مانند چادر، موکت و ... نیز به مناطق ارسال شده است.

۹ استان درگیر در سامانه بارشی فعال امروز

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور افزود: بر اساس اطلاعیه جدید سامانه بارشی فعال امروز در شرق هرمزگان،‌شرق کرمان، برخی از نواحی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود که سبب بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید می‌شود.

سعیدی ادامه داد:‌در خراسان شمالی و برخی نقاط خراسان  رضوی، شرق سمنان و گلستان بارش باران و باد را نیز خواهیم داشت که در مناطق کوهستانی با بارش برف  همراه است و لغزندگی و مه‌آلودگی معابر و جاده‌‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی به شهروندان توصیه کرد:‌از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها در مناطق اعلام شده جداً خودداری شده و به اطلاعیه‌ها و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران توجه شود.

وضعیت جوّی در کرمانشاه

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور همچنین در مورد وضعیت  جوی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت:‌وضعیت تا روز پنج‌شنبه اینگونه است که پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت و از نظر دمایی از فردا تا پایان هفته افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که شرایط امدادرسانی را به زلزله‌زدگان آسان می‌کند و از روز جمعه با نزدیک شدن سامانه بارشی جدید افزایش ابر و باران در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46619

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر