عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران:

« تهدیدها و فرصت‌های موجود در پوشاک ایران در شرایط تحریم» بررسی می‌شود

عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اعلام خبر برگزاری سمینار « تهدیدها و فرصت‌های موجود در پوشاک ایران در شرایط تحریم» گفت: فرصت‌های جدید برای واحدهای تولیدی حوزه پوشاک به وجود آمده است.

« تهدیدها و فرصت‌های موجود در پوشاک ایران در شرایط تحریم» بررسی می‌شود

گیلان خبر: مسعود شاه بختی بازرس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: در این نمایشگاه  مسائل و مشکلات، موقعیت ها،  فرصت ها و توانمندی های پوشاک روز ایران، درقالب نشست ها و سخنرانی های تخصصی مورد بحث و بررسی  قرار می دهند.در همین راستا نخستین سمینار « تهدیدها و فرصت های موجود  در پوشاک ایران در شرایط تحریم» همزمان با افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران(ایران مد ۹۷) یازدهم آذرماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

وی  با بیان اینکه هرسال، نمایشگاه های فصلی و سالانه پوشاک زیادی در سراسر جهان برگزار می‌شود، افزود: معمولا در حوزه پوشاک در سراسر جهان، نمایشگاه های فصلی و سالانه زیادی برگزار می گردد، اما در ایران، برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک فقط به صورت سالانه برگزار می شود و هنوز نمایشگاه‌های پوشاک فصلی در کشورمان دایر نشده است.

وی بابیان اینکه جدیدترین برندها، تولیدات و خدمات واحدهای بزرگ و کوچک تولیدی و دست اندرکاران صنعت پوشاک کشور به نمایش گذاشته می شود، گفت: تولید کنندگان با برند های مطرح پوشاک کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و جدیدترین کلکسیون‌های تولیدی و جدیدترین طرح های تولیدی و برند های مطرح  از توانمندی‌های پوشاک کشور را که برگرفته از فرهنگ ایرانی و اسلامی است، در معرض دید عموم مردم و علاقمندان به این حوزه قرار می‌دهند.

عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران اظهار داشت: در شرایط کنونی و جامعه امروز که همه چیز دستخوش تغییر است، فرصت‌های جدید برای واحدهای تولیدی حوزه پوشاک به وجود آمده است اما درکنار فرصت ها، تهدیداتی نیز  وجود دارد، بسیاری از واحدهای تولیدی حوزه پوشاک، فعالیت‌های خود را با درصدهای متفاوت اضافه کردند و برخی نیز فعالیت کسب و کار خود را تعطیل کرده اند.

وی ادامه داد: آن دسته از تولید کنندگانی که واحدهای تولیدی خود را تعطیل کردند و یا فعالیت خود را کاهش دادند بیشتر بر روی تهدیدات صنعت پوشاک تمرکز کرده اند و افرادی هم که کارشان را توسعه دادند بیشتر بر فرصت‌ها، متمرکز بوده اند. بنا داریم مسائل و مشکلات صنعت پوشاک کشور را در ششمین  نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران بررسی کرده و راهکار های آن را به سمع و نظر مخاطبان اصلی برسانیم.

مدیر عامل شرکت  «جامه بافت»  که در زمینه بافندگی و دوزندگی لباس های گرم زمستانی فعالیت می کند، خاطرنشان ساخت: این نمایشگاه با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت اتحادیه تولید و صادرات نساجی  و پوشاک ایران و همکاری انجمن صنایع پوشاک ایران و اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران  برگزار می شود.

شاه بختی بیان کرد: در واقع ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران با مجوز رسمی سازمان توسعه و تجارت ایران و ازسوی شرکت سامع پاد نوین و با سیاست گذاری و نظارت اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان نساجی و پوشاک ایران وهمکاری انجمن صنایع پوشاک ایران و اتحادیه صنف فروشندگان و تولید کنندگان پوشاک تهران برگزار می شود.

بازرس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در زمینه برگزاری نخستین همایش تهدیدها و فرصت های موجود در پوشاک ایران افزود: در این همایش مهرداد زکی پور رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک ایران و  سمبات هاکوپیان رییس انجمن پوشاک ایران در زمینه فرصت ها و تهدیدهای صنعت پوشاک سخنرانی می کنند.

وی در ادامه گفت: علاوه براین موضوعات به طور تخصصی سمبات هاکوپیان رییس انجمن صنایع پوشاک ایران در زمینه مسائل صنعتی پوشاک ایران ، ابوالقاسم شیرازی در زمینه مسائل و مشکلات اصناف تولید کننده و مهرداد زکی پور رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در زمینه تهدیدها و فرصت های صنعت پوشاک و لزوم توسعه صادرات سخنرانی می کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین دستاورد نمایشگاه ششم، معرفی برندهای روز و جدیدترین تولیدات تولید کنندگان برتر پوشاک ایران است، گفت: از آنجا که در طول یکسال با توجه به شرایط اقتصادی و روز جامعه در کشور تغییراتی پدید می آید و این مدت زمان زیادی است که برخی از دست اندکاران صنعت پوشاک اگر اهداف و ایده هایی دارند برای رسیدن به اهداف خود، توانمندی خود را به صورت نمایشگاهی ارایه می دهند.در واقع مهمترین هدف این نمایشگاه، معرفی واحدهای تولید پوشاک و ارایه توانمندی های آنها و ایجاد ارتباط و اتصال این واحدهای تولیدی به فروشگاه های بزرگ کشور است.نمایشگاهی برای تبادل تجربیات و توانمندیهای پوشاک داخلی کسور برگزار می شود تا مخاطبان از نزدیک، برترین برندها ،تولیدات فاخر پوشاک ، کلکسیون های جدید صنعت پوشاک را مشاهده کرده و با مسولان مربوط مذاکره نمایند.

وی در پایان یادآورشد: ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران به صورت تخصصی برگزار می شود و بخش فروش برای عموم مردم  ندارد  و فقط نمایشگاهی جهت معرفی توانمندی های صنعت پوشاک ایران است.

ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران( ایران مد۹۷ )۱۱ الی ۱۴آذرماه سال جاری از ساعت ۹ الی۲۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46640

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر