حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد:

جزو 5 کشور دنیا در فناوری موشکی هستیم

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه جزو 5 کشور دنیا در فناوری موشکی هستیم، گفت: ما در ایران فاصله تولید علم با تبدیل دانش به فناوری را بسیار کم کرده‌ایم.

جزو 5 کشور دنیا در فناوری موشکی هستیم

گیلان خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیاد‌های علمی سال 97 خطاب به دانش‌پژوهان اظهار کرد: رشد علمی و اخلاقی را با هم داشته باشید چون اگر علم با اخلاق گره بخورد، می‌تواند تحول‌آفرین باشد.

وی افزود: جوانان را باید به علم، دانش، عقلانیت، اخلاق و ایمان آراسته کرد تا آینده کشور درخشان شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه این جوانان سرمایه‌ها و ظرفیت‌های استثنایی و بی نظیرند، تصریح کرد: امیدواریم در آینده با حضور دانش‌پژوهان و دانش‌آموزان نخبه علمی در کرسی‌های مدیریتی با پشتوانه ایمان و اخلاق، نظام اداری چابک، کوچک و عاری از فساد داشته باشیم.

وی گفت: در اقتصاد سیاسی دیروز جهان نگاه این بود که کشورهایی که دارای سرمایه‌های مادی و ذخایر مادی بیشتر و باارزشی بودند، کشورهای پیشرو و موفق محسوب می‌شدند ولی این نگاه تغییر کرده است.

امام جمعه موقت تهران افزود: در حال حاضر هر کشوری که از سرمایه نیروی انسانی با ارزش‌تری برخوردار باشد به موقعیت برتری دست خواهد یافت.

وی ادامه داد: تردیدی در این نیست که اگر کشوری این سرمایه‌های ارزشمند عالم، کاردان، کارآمد، مدیر، مدبر، شجاع، باانگیزه، متعهد، با اخلاق و با ایمان را در اختیار داشته باشد و از سرمایه‌های دیگر هم بهره‌مند باشد و بتواند از آنها به خوبی استفاده کند، از شتاب و سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد عنوان کرد: بدون تردید امروز جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با کشورهای شمال، جنوب، شرق و غرب در برخورداری از سرمایه نیروی انسانی و دیگر سرمایه های موثر رشد، پیشرفت و توسعه از معدل استثنایی و بالایی برخوردار بوده و آینده این کشور بسیار درخشان است.

وی خطاب دانش پژوهان گفت: عمده نگرانی و دغدغه‌های امروز دشمنان ایران ، دستگاه‌های حاکمه آمریکا، رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه دقیقا به خاطر اطلاعات درستی است که از این معدل و سرمایه با ارزش به دست آوردند و امروز این سرمایه در اختیار شماست و می‌خواهند از شما بگیرند.

امام جمعه موقت تهران افزود: اگر می‌خواهیم سرمایه نیروی انسانی که امروز از آن برخورداریم در عرصه‌های مختلف ارزشیابی کنیم، شاخص‌ها پیشرفت را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای نمونه در حوزه دانش‌آموزی، دانش‌آموزان ما علی رغم امکانات کم در مقایسه با کشورهای توسعه یافته اقتصادی، از موفقیت‌های بسیار چشم‌گیر و بالایی برخوردارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه خروجی باشگاه دانش پژوهان جوان در عرصه‌های علمی از معدل بالایی برخوردار است افزود: دانشجویان ایرانی که از دانشگاه‌های معتبر جهان فارغ التحصیل می‌شوند به صورت معناداری با دیگران متمایز و فاصله دارند.

وی با بیان اینکه تولید علم نسبت به تبدیل دانش به فناوری کار ساده‌ای است، بیان کرد: ما در ایران فاصله تولید علم با تبدیل دانش به فناوری را بسیار کم کرده‌ایم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فناوری‌های هسته‌ای، نانو، لیزر، فضایی و موشکی افزود: ما هم اکنون جزو 5 کشور دنیا در فناوری موشکی هستیم و این تبدیل قدرت علم به فناوری هست که در این سه دهه رشد معناداری کرده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ایران در قله استقلال به معنای واقعی کلمه قرار دارد، بیان کرد: این سرمایه توسط نظام جمهوری اسلامی و با اصل کلیدی ولایت فقیه به دست آمده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46678

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر