معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

مشکل ابلاغ و حکم کارگزینی راهبران آموزشی حل شد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکل ابلاغ و حکم کارگزینی راهبران آموزشی و تربیتی مدارس رفع شد.

مشکل ابلاغ و حکم کارگزینی راهبران آموزشی حل شد

گیلان خبر: خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری ما این موضوع را از رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش پیگیری کرد.

حکیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان امور اداری و استخدامی، پست سازمانی راهبران آموزشی ابلاغ شد و از این پس جایگاه آنها در تشکیلات اداری مصوب شده است. 

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۹۰۰ راهبر آموزشی در حال فعالیت هستند.

نظارت و راهبری آموزشی یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران مدارس است اما در برخی مدارس روستایی و مناطق محروم به‌ویژه کلاس‌های چند پایه که اساساً توسط یک یا چند معلم محدود اداره می‌شوند و مدیر به معنای واقعی وجود ندارد، ضروری است افرادی توانا به عنوان «راهبر آموزشی» جایگزین مدیر و معاون مجتمع شوند و فرآیند آموزش و یادگیری در مدارس را هدایت، نظارت و راهبری کنند.

بر اساس این طرح راهبر آموزشی ضمن برخورداری از شایستگی‌ها و صلاحیت‌های دانشی و مهارتی روزآمد، هدایت و راهبری و نظارت بر فرآیندهای آموزشی و پرورشی از طریق بهره‌گیری از شیوه‌ها و روش‌های مناسب با تمرکز بر فعالیت مدارس درجهت دستیابی به تعالی مدیریت مدرسه و رشد و بالندگی حرفه‌ای کارکنان در راستای تسهیل تحقق اهداف آموزشی و پرورشی را برعهده دارد.

 

 

منبع: فارس

کد مطلب: 46679

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر