شهردار تهران در مراسم تجلیل از خادمین موکب امام رضا (ع) :

روحیه بسیجی همراه با دانش، تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کرد

شهردار تهران در مراسم تجلیل از خادمان بسیجی شهرداری تهران که در خدمات رسانی به زائران اربعین حضور داشتند گفت: در جنگ تحمیلی، داشتن روحیه و تفکر بسیجی همراه با دانش وعمل موجب شد که این جنگ را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.

روحیه بسیجی همراه با دانش، تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کرد

گیلان خبر: مراسم تجلیل از خدام بسیجی موکب علی‌ بن موسی الرضا(ع)، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران, حق شناس رئیس کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران, سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران, اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران, شیخ معاون توسعه منابع انسانی و سایر مدیران شهری در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

پیروز حناچی که به همراه خانواده خود در این مراسم حضور یافته بود با بیان آن که در هشت سال دفاع مقدس موفق شدیم با همین روحیه بسیجی و تلاش مهندسان فنی، پل خیبر را روی آب در 14 کیلومتر احداث کنیم اظهار داشت:بسیج یادگار امام راحل است. همواره گفته ام که بسیج تهدید مسلم اول انقلاب را تبدیل به یک فرصت کرد و از آن زمان تاکنون خدمات زیادی به این مردم و جامعه کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

شهردار تهران به ماجرای ساخت پل خیبر در سال 62 پرداخت و عنوان کرد: نحوه ساخت این پل هنوز هم در دانشکده های افسری جهان تدریس می شود، پلی که 14 کیلومتر طول داشت و تبلور مدیریت عاشقانه دوران جنگ بود.

حناچی با ارائه تصاویر و نقشه های آن دوران به تشریح چگونگی ساخت این پل و تلاش های مهندسان داخلی برای طراحی و ساخت آن پرداخت و در ادامه به ساخت بیمارستان ها و سنگرهای جنگی اشاره کرد و گفت: سازه های بتنی مقاوم ترین سازه‌ها در برابر حملات دشمن بود و در زمان جنگ ما با بتن هایی که در پشت جبهه می ساختیم بیمارستان ها و اماکن بزرگی را ساختیم که در برابر حملات دشمن مقاومت بالایی داشت و همه این ها حاصل تلاش مهندسان و افرادی بود که داوطلبانه به جبهه ها می آمدند و عاشقانه فعالیت می کردند.

وی در پایان تاکید کرد: ما از جنگ ویژگی هایی چون خلاقیت، استفاده از ظرفیت های مهندسی و بسیج مردم برای حل مشکلات را آموختیم و امیدوارم از این تجربیات برای حل مشکلات امروز کشور نیز استفاده کنیم.

پیش از سخنان شهردار تهران، مجتبی سالک رازی رئیس بسیج شهرداری تهران به ارائه گزارشی از فعالیت های کارمندان شهرداری در ساخت و اداره موکب امام رضا (ع) در مراسم اربعین پرداخت و گفت: ما در این موکب بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه می دادیم و هر شب 11 هزار پرس و هر ظهر 7 هزار پرس غذا میان زائران توزیع می کردیم.

وی ضمن تبریک انتصاب شهردار تهران خطاب به حناچی عنوان کرد: همچنان که بسیجیان در دوران دفاع مقدس فداکارانه در صف اول مبارزه بودند ما هم اعلام آمادگی می کنیم که شهرداری را در هر جا که لازم است یاری می کنیم و در خط اول کمک و یاری به مسئولان برای حل مشکلات کشور هستیم.

در پایان این مراسم به تعدادی از فعالان موکب امام رضا (ع) و برخی از خانواده های شهدا هدایا و تقدیرنامه هایی به رسم یادبود تقدیم شد. همین طور، بسیج شهرداری تهران نیز تابلویی مزین به آیه «و ان یکاد» به رسم تلاش های صادقانه حناچی در دوران دفاع مقدس و سایر مسئولیت ها به وی اهدا نمود.

در این مراسم بسیجیان شهرداری تهران که در مسیر نجف و کربلا خدمات رسانی داشتند تجلیل شدند.

همچنین از خانواده جهادگر شهید «حاج مهدی علی محمدی» از بسیجیان شهرداری تهران که سال ها در این موکب خدماتی ارایه کرده بود، در این مراسم تجلیل شد؛ محمدی سال گذشته حین خدمت رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه دعوت حق را لبیک گفت.

همچنین در این مراسم از برخی نیکوکاران که در برپایی موکب شهرداری مشارکت داشتند قدردانی شد. تجلیل از خانواده شهید «ارغوانی» از شهدای مدافع حرم سازمان بسیج شهرداری از دیگر بخش های این مراسم بود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46680

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر