عضو شورای عالی استان‌ها:

توجهی به محیط زیست کشور نمی‌شود/ وجود مدیریت‌های ضعیف در حوزه شیلات و آبزیان

عضو شورای عالی استان‌ها گفت: مشکل عمده ما در سراسر کشور عدم توجه لازم به مسائل زیست محیطی است.

توجهی به محیط زیست کشور نمی‌شود/ وجود مدیریت‌های ضعیف در حوزه شیلات و آبزیان

گیلان خبر: سید یعقوب دریانورد درباره مشکلات زیست محیطی هرمزگان اظهار داشت: مشکل عمده ما در سراسر کشور موضوعات محیط زیست است و توجهی به محیط زیست نمی‌شود.

وی افزود: مشکل استان هرمزگان در استان‌های دیگر کشور نیز وجود دارد و آن نیز بی‌توجهی به بخش شیلات و آبزیان است که در این خصوص مدیریت ضعیفی حاکم است.

عضو شورای عالی استان‌ها بیان داشت:‌در موضوع شیلات چقدر در دنیا پیشرفت وجود داشته است و از تکنولوژی استفاده می‌کنند ولی ما در داخل کشور در این حوزه از چه تکنولوژی برای حفظ محیط زیست استفاده می‌کنیم.

دریانورد بیان داشت:‌در کشورهای توسعه‌یافته به سمت تولید آبزیان رفته‌اند ولی در کشور ما همچنان از دریا صید می‌کنند. حتی در فصل‌هایی که ماهیگیری غیرقانونی و ممنوع است نیز بعضاً شاهد صید ماهی هستیم.

وی افزود: در خیلی از کشورها دیگر از تور ماهیگیری به خاطر آسیبی که به محیط زیست می‌زند استفاده نمی‌کنند و موجب نابودی آبزیان نمی‌شوند ولی ما همچنان در کشورمان از تور استفاده می‌کنیم.

عضو شورای عالی استان‌ها در خصوص جذب گردشگر نیز افزود: در کل کشور از نظر علمی و تخصصی در جذب گردشگر ضعف داریم حتی کشورهایی که در جذب گردشگر به خوبی عمل کرده‌اند در مقابل امکاناتی که ما داریم صفر هستند.به عنوان مثال استان هرمزگان با توجه به جاذبه‌هایی که دارد می‌تواند خیلی جذب گردشگر داشته باشد ولی متأسفانه در این زمینه ضعیف عمل شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46729

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر