دبیر اجرایی کنگره جراحی‌های کم‌تهاجمی ایران مطرح کرد

تسریع روند درمان بیماران با جراحی‌های کم‌تهاجمی

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره جراحی‌های کم‌تهاجمی ایران گفت: جراحی کم‌تهاجمی برای درمان‌های ارتوپدی، زنان و زایمان، ارولوژی، گوش، حلق و بینی و جراحی اعصاب استفاده می‌شود که بیمار با استفاده از این روش جراحی زودتر بهبود می‌یابد.

تسریع روند درمان بیماران با جراحی‌های کم‌تهاجمی

گیلان خبر: حسین ذبیحی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره جراحی‌های کم‌تهاجم درون‌‌بین ایران، در نشست خبری این همایش اظهار داشت: این کنگره تاکنون 13 دوره در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است و امسال دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان برگزاری این کنگره خواهد بود. 

وی افزود: برگزاری این کنگره با وضع تحریم‌های آمریکا همزمان شد که همین موضوع مشکلاتی را در زمینه برگزاری این کنگره برای ما به وجود آورد اما خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته تمام کار اجرایی به صورت کامل انجام شد. 

ذبیحی خاطرنشان کرد: اساتید بزرگی از اقصی نقاط دنیا برای سخنرانی در این کنگره حضور خواهند داشت که این افراد از کشورهای سوئیس، فرانسه و آلمان و همچنین متخصصان ایرانی خارج از کشور هستند. 

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره جراحی‌های کم‌تهاجم درون‌‌بین ایران ادامه داد: تعدادی از اساتید که در این کنگره به دلایل مشکلات تحریمی نتوانستند حضور یابند به صورت ویدیوکنفرانس به ارائه مطالب خود می‌پردازند. 

این جراح عمومی با بیان اینکه بیمارستان سینا یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های ایران است توضیح داد: این کنگره در محل بیمارستان سینا برگزار خواهد شد و در زمینه جدیدترین روش‌های درمانی لاپاراسکوپی در این همایش به بحث و تبادل‌نظر خواهیم پرداخت.

وی افزود: جراحی کم‌تهاجمی برای درمان‌های ارتوپدی، زنان و زایمان، ارولوژی، گوش، حلق و بینی و جراحی اعصاب استفاده می‌شود که بیمار با استفاده از این روش جراحی زودتر بهبود می‌یابد.

ذبیحی خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت کشور ما در زمینه جراحی لاپاراسکوپی نسبت به سایر کشورهای منطقه از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است و بیمارانی از سایر کشورها نظیر کویت و بحرین برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند.

دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره جراحی‌های کم‌تهاجم درون‌‌بین ایران در پایان با اشاره به نقش خیرین در زمینه تأمین هزینه‌های سلامت توضیح داد: خیرین کشور ما لازم است به زمینه‌های درمانی و پژوهشی توجه بیشتری داشته باشند هر چند تعداد بسیاری از این خیرین در بیمارستان سینا با سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمینه آموزش و پژوهش و همچنین خرید تجهیزات پزشکی داشته‌اند کمک زیادی به درمان بیماران کرده‌اند.

گفتنی است؛ چهاردهمین کنگره بین‌المللی جراحی‌های کم‌تهاجمی ایران از تاریخ 14 لغایت 16 آذر ماه در بیمارستان سینا برگزار می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46774

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر