رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر کشور:

موضوع سلامت به گفتمان ملی و مطالبه عمومی تبدیل شود

رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر کشور گفت: موضوع سلامت باید از طریق اصحاب رسانه و ارباب جراید به یک گفتمان علمی و مطالبه عمومی تبدیل شود.

موضوع سلامت به گفتمان ملی و مطالبه عمومی تبدیل شود

گیلان خبر: محمدرضا مسجدی رئیس شبکه ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر کشور گفت : از آنجا که سلامت یک موضوع اجتماعی است می بایست هرچه سریع تر به گفتمان ملی تبدیل شود و تمامی اقدامات اقتصادی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و سیاسی در کشور پیوست سلامت داشته باشند.

وی افزود: تامین سلامت مطابق با استانداردهای جهانی از طرفی و تعمیم آن به آحاد جامعه از طرفی دیگر نیازمند مشارکت‌های بین بخشی و ورود به همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی به موضوع سلامت است و تحقق این فرآیند علاوه بر پشتوانه‌های قانونی می‌بایست در صدر خواسته ها و مطالبات مردم قرار گیرد.

مسجدی گفت: اقدامات توسعه ای در مناطق شهری و روستایی اگرچه با هدف رفاه بیشتر شهروندان صورت می پذیرد اما در عمل به خاطر بی توجهی به موضوع سلامت جامعه و نیز تخریب محیط زیست و تغییر اکوسیستم و افزایش آلاینده‌ها و آلودگی‌های صوتی سلامت افراد جامعه را به مخاطره می‌اندازد که اگر مردم از حقوق مربوط به سلامت خود آگاهی داشته باشند، قطعا جلوی بسیاری از رخدادهای مغایر با سلامت جامعه گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه سلامت مردم نسبت به فعالیت های اقتصادی و دیگر فعالیت‌ها ارجح تر است، بنابراین می‌بایست در همه حال سلامت جامعه را در اولویت قرار دهیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46837

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر