رئیس دانشگاه فرهنگیان مطرح کرد

نجات کشور از بی‌معلمی با فراهم کردن بسترهای لازم در دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: اگر بتوانیم بسترهای لازم را فراهم کنیم، در سال‌های آتی نظام آموزشی کشور را از وضعیت بی‌معلمی نجات می‌دهیم.

نجات کشور از بی‌معلمی با فراهم کردن بسترهای لازم در دانشگاه فرهنگیان

گیلان خبر: حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان که در پردیس شهید چمران برگزار شد، ضمن تکریم جایگاه معلمان، به بیان روایاتی پیرامون معلمان و حفظ کرامت آنها پرداخت و اظهار کرد: نقشی که معلم از خود به جای می گذارد بسیار مهم است و در این راستا، معلمان دارای جایگاه ویژه هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین دانشگاه سطح کشور محسوب می‌شویم، افزود: 98 پردیس و مرکز در سراسر کشور داریم و41 هزار دانشجو در سال جاری جذب شد.

خنیفر خطاب به دانشجومعلمان گفت: از دانشجویان که فشار حجم از جذب در سال جاری را در خوابگاه‌ها و کلاس‌ها تحمل کردند، قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه تربیت 70 تا 80هزار نفر، کف نیاز ما به نیروی انسانی است، ادامه داد: کار بسیار خوبی در سال جاری صورت گرفت و در حال عبور از گردنه‌های حساس هستیم و امیدواریم نظام تعلیم و تربیت را با همت بالا به جایگاه عالی برسانیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: در شرایطی هستیم که باید نیروی مورد نیاز وزارتخانه را تأمین کنیم و اگر بتوانیم بستر های لازم را فراهم کنیم، در سال‌های آتی نظام آموزشی کشور را از وضعیت بی معلمی نجات می‌دهیم.

خنیفر گفت: نافی روش‌های موازی نیز نخواهیم بود و برای ایجاد امکانات لازم در سال‌های آتی تلاش می‌کنیم تا دانشگاه فرهنگیان را به سامان برسانیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46919

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر