بیانیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی؛

استفاده از بخاری نفتی به عنوان وسیله گرمایشی مدارس باعث سرافکندگی است

در بیانیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی آمده است: باعث سرافکندگی است که هنوز بخاری نفتی، جزو وسایل گرمایشی مدارس است که استفاده از آن جهت گرم ساختن محیط کاملاً مغایر با مسائل ایمنی است.

استفاده از بخاری نفتی به عنوان وسیله گرمایشی مدارس باعث سرافکندگی است

گیلان خبر: در پی حادثه تلخ آتش‌سوزی اخیر پیش‌دبستان و دبستان اسوه حسنه واقع در استان سیستان و بلوچستان، کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی ضمن عرض تسلیت خدمت خانواده‌های داغدیده این دانش‌آموزان عزیز ، از خداوند متعال برای ایشان صبر و شکیبایی خواستاریم.

 لیکن موظفیم به نمایندگی از جامعه دانش‌آموزی مواردی را خدمت مسؤولین محترم مربوطه خاطر نشان کنیم که به شرح ذیل است: 

۱- با توجه به اینکه این حادثه زمانی رخ داده است که مربی و هیچ یک از مسؤولان آموزشگاه در کلاس حضور نداشتند و البته سهل‌انگاری و کم‌کاری برخی از ایشان توسط دادگاه عمومی و انقلاب اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان محرز شده است، تقاضای برخورد قاطعانه با تمامی افرادی که در وقوع این حادثه تلخ نقش داشتند را داریم.

۲- باعث سرافکندگی است که هنوز بخاری نفتی، جزء وسایل گرمایشی مدارس می باشد، که استفاده از این دست ابزار جهت گرم ساختن محیط کاملاً مغایر با مسائل ایمنی بوده و از طرفی تمامی سرمایه انقلاب اسلامی، همین دانش‌آموزانی هستند که متاسفانه شاهد جان باختن ۴ تن، عزادار شدن خانواده‌های ایشان و آسیب دیدگی تعدادی دیگر بودیم.

۳- مهم‌ترین وظیفه تمامی ارگان‌های مرتبط با این موضوع جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی است که نه تنها آسیب مالی بلکه جان فرزندان این مرز و بوم را تهدید می‌کند که این امر تنها با رسیدگی و نظارت مستمر بر رعایت اصول ایمنی، خاصه در رابطه با سیستم گرمایشی مدارس کشور، به خصوص استان‌های محرومی همچون سیستان و بلوچستان صورت می‌گیرد.

کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی، با تمام توان، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری و مشارکت خود در جهت پیشگیری از این حوادث اعلام می‌دارد. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47095

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر