عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی:

سهم دولت از بودجه سال آینده حداکثر متناسب با تامین کالاهای اساسی است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف آنچه که قرار بود تا وابستگی بودجه ما به نفت کاهش پیدا کند ولی اینطور نشد؛ در حال حاضر سهم دولت از بودجه حداکثر متناسب با تامین کالاهای اساسی است و شاید برای سال آینده نه تنها افزایش بودجه نداشته باشیم بلکه این بودجه نسبت به امسال کمتر شود.

سهم دولت از بودجه سال آینده حداکثر متناسب با تامین کالاهای اساسی است

گیلان خبر: نجفی نماینده مردم تهران و مجمع نمایندگان استان تهران در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه بهتر است قانون آئین‌نامه داخلی مورد توجه قرار گیرد، گفت: برخلاف آنچه که قرار بود تا وابستگی بودجه ما به نفت کاهش پیدا کند، این اتفاق نیفتاد.

وی افزود:‌همانطور که ما در زمینه فروش نفت دچار مشکل هستیم در نتیجه بودجه ما با مشکل مواجه شده است. لذا ما باید در مجلس توجه داشته باشیم از منابع محدود حداکثر بهره را ببریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ما باید این بودجه محدوده شده که در اختیارمان قرار می‌گیرد اولویت‌بندی شده و مورد استفاده قرار دهیم. همچنین باید بر برداشت جامعه از عملکرد خودمان کار کنیم و مردم اقدامات مهم مجلس را بدانند.

نجفی تاکید کرد: سهم دولت از بودجه، حداکثر متناسب با تامین کالاهای اساسی می‌شود؛ در نتیجه ما در تنظیم بودجه برای سال آینده مشکل داریم که در این میان ممکن است بودجه تهران نه تنها افزایش یابد بلکه کم نیز شود.

وی بیان کرد: در این شرایط سخت نیاز داریم تا کار دقیقی انجام شود و مقتضیاتی که قرار است ما در مجلس تامین کنیم را به تفکیک در اختیار قرار دهند تا ما نیز در صحن مسائل را مطرح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بهتر است ظرفیت‌های قانونی توسعه حمل و نقل ریلی استخراج شود. شهرداری در وضعیتی نیست که بتواند با منابع درونی خود به توسعه بپردازد و در این میان باید دید آیا می‌توان بودجه این مورد مهم را از صندوق توسعه ملی خارج کرد یا خیر.

نجفی در پایان گفت: در حال حاضر طرح آمایش وجهه توصیفی دارد لذا باید در این شرایط جنبه عملیاتی پیدا کند و قابل اندازه‌گیری شود.

در ادامه این جلسه عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: در سال 200 هزار نفر به تهران مهاجرت می‌کنند که برای این مهاجرت‌ها در سند آمایش بودجه‌ای برای بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و... در نظر گرفته نمی‌شود. لذا باید به این مورد توجه کرد.

وی افزود: تا 15 سال آینده که جمعیت شهرستان‌های تهران به دو برابر تبدیل می‌شود ما باید پیش‌بینی‌های لازم را کرده باشیم و مشکلات احصا شده را برطرف کنیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47174

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر