فتاح:

هر دانش‌آموز فقیر ۲۲۰ هزارتومان ماهانه می‌گیرد

رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) گفت: از ۳۴۰هزار دانش‌آموز، ۱۱۰هزار نفر آن‌ها در مناطق محروم هستند که این افراد هم بسته آموزشی دریافت می‌کنند و هم در طول سال حمایت‌های مختلف می‌گیرند.

هر دانش‌آموز فقیر ۲۲۰ هزارتومان ماهانه می‌گیرد

گیلان خبر: پرویز فتاح در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزش‌و‌پرورش مناطق محروم گفت: در کمیته امداد ۳۴۰هزار دانش‌آموز تحت پوشش داریم که فقط ۲۱۵نفر از این افراد اعلام کرده‌اند که به مدرسه نمی‌روند، یعنی کمتر از یک درصد و مشخص می‌شود که مشکل در خارج از امداد است.

وی افزود: درست است که در کمیته امداد، سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهیم، اما دانش‌آموزان نیز هدف مهمی برای ما هستند یا یتیم و یا محسنین هستند. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: به طور متوسط هر ماه ۲۲۰هزار تومان به حساب این کودکان از سوی حامیان واریز می‌شود که البته ممکن است، این مبلغ در استانی مانند سیستان و بلوچستان کمتر یا در استان دیگر بیشتر باشد.

فتاح با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها امسال در دو مرحله برگزار شد، گفت: با همکاری آموزش و پرورش، حدود ۱۰۰میلیارد تومان پول جمع‌آوری شد که تمامی آن به دانش‌آموزان محروم و نیازمند اختصاص داده شد. رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) تأکید کرد: از ۳۴۰هزار دانش‌آموز، ۱۱۰ هزار نفر آن‌ها در مناطق محروم هستند که این افراد هم بسته آموزشی دریافت می‌کنند و هم در اواسط سال حمایت‌هایی می‌شوند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47485

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر