مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد

پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به »مددجویان» از ابتدای سال جاری

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از پرداخت ۱۰۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به »مددجویان» از ابتدای سال جاری

گیلان خبر: مجید باجلان، ​مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به جایگاه قرض‌الحسنه در روایات و احادیث معصومین (ع)، تاکید کرد: قرض‌الحسنه در کمیته امداد همواره مورد توجه بوده است و از همان سال‌های اولیه پرداخت وام قرض‌الحسنه در الویت برنامه‌های امداد قرار داشته است.

باجلان گفت: این صندوق با مجوز بانک مرکزی راه‌اندازی شده است و تاکنون با اتخاذ شیوه‌های مناسب، تلاش کرده پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه واقعی را در جامعه به اجرا درآورد.

 مدیر عامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ادامه داد: پرداخت وام به نیازمندان تحت حمایت برای مصارف کارگشایی، درمان بیماری، هزینه تحصیلی، ودیعه مسکن، اشتغال و رهایی از مشکلات و گرفتاری‌ها با روش‌های متفاوت در حال انجام است.

وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده و مجوز اخذ شده از بانک مرکزی، سقف تسهیلات این صندوق در سرفصل اشتغال ۳۰ میلیون تومان، در سرفصل‌ ودیعه مسکن ۱۵ میلیون تومان و وام کارگشایی پنج میلیون تومان با بازپرداخت ۳۶ ماهه پیش‌بینی شده است.

باجلان تصریح کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۱۰ هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان در سراسر کشور، بیش از ۱۰۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از صندوق امداد ولایت دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت عنوان کرد: ۱۹۰ هزار فقره از این تسهیلات در سرفصل وام ضروری و ۲۰ هزار فقره با رقم ۳۲۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی بوده است.

وی یادآور شد: این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه واقعی به مددجویان و نیازمندان راه‌اندازی شده و در حال حاضر ۳۵ شعبه در کشور دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47556

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر