رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد

رونمایی از ۴۰ داروی جدید در دهه فجر/کاهش تا ۶۰ درصدی قیمت برخی از داروها

رئیس سازمان غذا و دارو از کمبود ۲۱ قلم دارو در کشور خبر داد و گفت: در زمینه داروی بیماران خاص و عمومی در دهه فجر، ۴۰ داروی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

رونمایی از ۴۰ داروی جدید در دهه فجر/کاهش تا ۶۰ درصدی قیمت برخی از داروها

گیلان خبر: مهدی پیرصالحی در مورد داروهای جدید بیماران گفت: در زمینه‌های مختلف دارویی اعم از داروی بیماران خاص و عمومی در دهه فجر، ۴۰ داروی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: همچنین در بحث مواد اولیه نیز اقداماتی در دست انجام است به طوری که در بخش‌های مختلف دارویی، با این اقدام سعی خواهیم کرد در بحث داروهای خارجی که در بازار بوده، کاهش قیمتی محسوسی ایجاد شود.
رئیس سازمان غذا و دارو تأکید کرد: در داروهای عمومی تا ۳۰ درصد و داروهای بیماران خاص حداقل ۴۰ درصد کاهش قیمت خواهیم داشت که البته در برخی موارد، این کاهش قیمت به ۶۰ درصد نیز می‌رسد.
پیرصالحی درباره کمبودهای دارویی اظهار داشت: قطعاً تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کند به طوری که در حال حاضر با کمبود ۲۱ قلم دارو مواجه هستیم اما تمام دست‌ اندرکاران صنعت دارویی کشور تلاش می‌کنند تا کمترین اختلاف ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کمترین کمبود دارویی را در کشور داشته باشیم، گفت: سعی می‌کنیم تا هم دارو باشد و هم با قیمت مناسب عرضه شود اما در برخی شرایط ترجیح می‌دهیم مقداری قیمت‌ را اصلاح کنیم تا بتوانیم آن دارو را در بازار عرضه کنیم. در چنین شرایطی شاید کمی قیمت‌ها تغییرکند اما قطعاً به قیمت خارجی نخواهیم رسید.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47612

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر