مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد

آموزش و حساس‌سازی مردم در زمینه بیماری‌های غیر واگیر

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، گفت: در ستاد وزارت بهداشت، پیگیر ارتقای چارت برنامه های حوزه بیماری‌های غیر واگیر هستیم و پس از پزشک خانواده و نظام ارجاع، بحث بیماری های غیر واگیر دومین اولویت وزارت در حوزه بهداشت است.

آموزش و حساس‌سازی مردم در زمینه بیماری‌های غیر واگیر

گیلان خبر: افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، اظهار داشت: برنامه های مربوط به کنترل بیماری های غیر واگیر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خوبی طراحی و اجرا می شوند و پاسخگویی و فعالیت منسجمی در این زمینه وجود دارند. 

وی با تاکید بر اهمیت توجه به بیماری های غیر واگیر، اضافه کرد: به دلیل اهمیت بیماری های غیر واگیر در سلامت مردم، خدمات ارائه شده در این زمینه در دانشگاه ها و مراکز بهداشتی شهرستان ها باید متناسب با ماموریت مشخص شده و حجم گستردگی برنامه ها در حوزه بیماری های غیر واگیر باشد. در ستاد وزارت بهداشت پیگیر ارتقای چارت برنامه های حوزه بیماری های غیر واگیر هستیم و پس از پزشک خانواده و نظام ارجاع، بحث بیماری های غیر واگیر دومین اولویت وزارت در حوزه بهداشت است.
استوار در ادامه ابراز امیدواری کرد: با تلاش همگانی، جایگاه بیماری های غیر واگیر در همه سطوح ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی ارتقا یابد.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، ستاد بیماری های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از ستادهای برتر کشور، معرفی کرد و افزود: برنامه های بیماری های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز بسیار خوب و فنی انجام می شود و رو به گسترش است.
وی، بحث نظام مراقبت بیماری های غیر واگیر و تقویت این نظام را به عنوان یکی از اولویت های اصلی ستاد بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت و ابزاری برای جمع آوری اطلاعات در دانشگاه ها به منظور اندازگیری تاثیر مداخلاتی که در حال اجراست و طراحی و اجرای مداخلات جدید، برشمرد.
استوار در ادامه با بیان اینکه در کشور بین ۶ تا ۷ میلیون بیمار فشار خون وجود دارد که از بیماری خود آگاهی ندارند، بر اهمیت شناسایی این افراد تاکید و افزود: پیشگیری و غربالگری سلامت موضوعی است که باید به ویژه از کودکی پیگیری و انجام شود، لذا توجه به آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیر واگیر مانند دیابت و فشار خون و افزایش خطرسنجی بیماری های غیر واگیر، بسیار اهمیت دارد.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت با اشاره به بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت احمد بن موسی (ع) قلعه نو گفت: خدماتی که در این مرکز مشاهده شد، افتخارآمیز است و این مرکز در حاشیه شهر شیراز، خدمات بسیار خوب و با کیفیتی به مردم ارائه می دهد و از لحاظ شاخص ها نیز فوق العاده است.
براساس این گزارش، افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت، ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت احمد بن موسی (ع) قلعه نو که با حضور عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیران معاونت بهداشت و کارشناسان واحد بیماری های غیر واگیر این دانشگاه انجام شد، مسائل و فعالیت های مربوط به بیماری های غیر واگیر استان فارس و شیوه ارائه خدمات به مردم بررسی و از بخش های مختلف شامل پزشک خانواده، سلامت روان، تغذیه، آزمایشگاه و دندانپزشکی، بازدید شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47614

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر