دستگیری پدرخوانده مزاحم در شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری پدرخوانده ای که با انگیزه اختلافات خانوادگی برای دختر نوجوان در شبکه‌های اجتماعی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد و گفت: متهم از رفتار خود پشیمان است.

دستگیری پدرخوانده مزاحم در شبکه‌های اجتماعی

گیلان خبر: سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارداشت: مرجوعه قضائی، به این پلیس ارجاع داده شد که شهروندی مدعی شد فردی ناشناس از طریق فضای مجازی، اقدام به مزاحمت و فحاشی بر علیه وی کرده و ضمن تهدید به پخش تصاویر خصوصی اش مشکلاتی برای وی ایجاد کرده که در این خصوص خواهان پیگیری شد.

وی افزود: در تحقیقات اولیه و پس از رؤیت مستندات موجود، مشخص شد فردی از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های پرمخاطب اقدام به مزاحمت برای این خانم کرده است.
سرهنگ پرسا تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات، متهم که پدرخوانده شاکیه بود، مورد شناسایی قرار گرفت و با حکم مقام قضائی در عملیاتی پلیسی دستگیر شد و تجهیزات رایانه‌ای و گوشی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان گلستان بیان داشت: در ادامه این فرد مجرم با رؤیت ادله غیرقابل انکار به جرم خود اعتراف کرد و ضمن اقرار به اشتباهات، انگیزه خود را از ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه، اختلافات خانوادگی و خصومت قدیمی اعلام کرد و اظهار کرد از رفتار خود پشیمان شده است.
این مقام انتظامی اظهار داشت: متأسفانه بستر برخی از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسانها، زمینه ساز ارتکاب جرم بوده و کاربران نیز در حفظ حریم خصوصی خود سهل انگاری کرده و براحتی اطلاعاتشان را در معرض خطر قرار می‌دهند که نهایتاً می‌تواند موجب هتک حیثیت آنان شود.
وی از شهروندان خواست جهت آشنایی با شیوه‌ها و شگردهای مجرمان سایبری و نیز افزایش سواد رسانه‌ای خود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47936

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر