حذف گسترده در فیس‌بوک به بهانه ارتباط با ایران!

فیس‌بوک اعلام کرد هزاران صفحه، حساب کاربری و گروه را در فیس‌بوک و اینستاگرام به دلیل ارتباط با ایران، روسیه، کوزوو و مقدونیه حذف کرده است.

حذف گسترده در فیس‌بوک به بهانه ارتباط با ایران!

گیلان خبر: شرکت آمریکایی فیسبوک روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد ۲۶۳۲ صفحه، گروه و حساب کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام به دلیل «انتشار اطلاعات نادرست» که با ایران، روسیه، مقدونیه و کوزوو مرتبط بوده‌اند، حذف کرده است.

فیسبوک مدعی است گردانندگان این صفحات با یکدیگر در ارتباط بوده و با ایجاد حساب‌های کاربری جعلی، باعث انحراف اذهان مخاطبان خود می‌شدند.

بر اساس ادعای فیسبوک، ۱۹۰۷ صفحه، گروه و حساب کاربری که با روسیه در ارتباط بوده‌اند محتواهایی درباره اوضاع در اوکراین و شبه‌جزیره کریمه منتشر می‌کردند.

فیسبوک همچنین مدعی شده است ۵۱۳ صفحه، گروه و حساب‌کاربری حذف شده در ارتباط با ایران بوده است. بنا به ادعای فیسبوک، این صفحات، اخبار دست‌کاری‌شده درباره تحریم‌ها علیه ایران، تنش بین هند و پاکستان، اوضاع سوریه، تنش بین فلسطین و رژیم صهیونیستی و... منتشر می‌کرده‌اند. فیسبوک می‌گوید افراد دخیل در این فعالیت‌ها هویت خود را پنهان می‌کرده‌اند.

در نهایت، فیسبوک اعلام کرد ۲۱۲ صفحه، گروه و حساب کاربری را به دلیل مشارکت در رفتار نامناسب از مبدا کوزوو و مقدونیه، حذف کرده است. محتوای این صفحات درباره ستاره‌شناسی، زیبایی و اخبار مربوط به سلبریتی‌ها بوده است.

فیسبوک در اسفند ماه گذشته نیز اعلام کرد شمار زیادی از صفحات، گروه‌ها و حساب‌های کاربری که الگوی فعالیتشان در فیسبوک و اینستاگرام واقعی نبوده را حذف کرده است. فیسبوک مدعی شده بود این صفحات و حساب‌های کاربری از ایران هدایت می‌شده‌اند و در برخی موارد اقدام به بازنشر مطالب رسانه‌های این کشور می‌کرده‌اند.

این شرکت، علی‌رغم تحقیقاتی که نشان می‌دهند ربات‌های وابسته به عربستان سعودی، تروریست‌های منافقین و رژیم صهیونیستی در حال انتشار پیام‌های ضدایرانی هستند، اقدامی برای حذف آنها انجام نمی‌دهد.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 48198

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر