قاليباف شهردار كربلا مي‌شود

واگذاري اقدامات خدمات شهري كربلا در ايام اربعين حسيني به شهرداري تهران

قاليباف شهردار كربلا مي‌شود

به گزارش گیلان خبر : به گفته شهردار تهران براساس  توافق‌هاي صورت گرفته با مقامات عراقي طي هفته منتهي به اربعين سيدالشهدا (ع) امور شهري كربلاي معلي به شهرداري تهران واگذار شده است تا شهرداري تهران پذيراي زائران و عزاداران حسيني باشد.
محمدباقر قاليباف، شهردار تهران صبح روز گذشته در حاشيه ديدار خود با استاندار كربلا طي سخناني، با اشاره به مهم‌ترين موضوعات مطرح شده در اين نشست گفت: در ايام اربعين حسيني جمعيت چند ميليوني از زائران امام حسين (ع) در كربلا حضور دارند و در اين ميان موضوعات شهري نيز از مسائل مهم براي زائران است. از اين رو در اين ديدار توافق‌هاي خوبي صورت گرفت تا شهرداري تهران به مدت يك هفته، موضوعات مربوط به خدمات شهري كربلا را دنبال كند.
وي تأكيد كرد: بر اساس توافق‌هاي صورت گرفته، امكانات و تجهيزات لازم به كربلا منتقل شده و خدمات خوبي به همه زائران امام حسين(ع) ارائه خواهد شد.
شهردار تهران با اشاره به پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته به منظور حضور بيش از يك ميليون زائر ايراني در كربلاي معلي همزمان با ايام اربعين حسيني گفت: اين دين را نسبت به زائران ايراني و همچنين زائراني كه از سراسر دنيا به كربلا مراجعه مي‌كنند داريم تا در حوزه خدمات شهري از كربلا به خوبي نگهداري كرده و اين امكانات را براي آنها فراهم كنيم.
وي افزود: در حوزه برنامه‌هاي مشترك درازمدت نيز قرار شد تا به موضوعاتي همچون زيباسازي شهر كربلا، حمل و نقل و ترافيك و... كمك كنيم. براساس مذاكراتي كه با شهرداري و استانداري كربلا و همچنين وزارت شهرداري‌هاي عراق داشته‌ايم، اين پروژه‌ها نيز همچون ساير پروژه‌هاي بين‌المللي، روال قانوني خودش را طي مي‌كند.
  تشكيل كميسيون مشترك شهرداري تهران و وزارت شهرداري‌هاي عراق
همچنين شهردار تهران در حاشيه ديدار خود با وزير شهرداري‌هاي عراق با اشاره به برنامه همكاري درازمدت ميان شهرداري تهران و وزارت شهرداري‌هاي عراق در حوزه‌هاي زيرساختي تأكيد كرد: اين همكاري مشترك در حوزه كارهاي آموزشي، انتقال تجربيات و همچنين اجراي بخشي از پروژه‌ها خواهد بود.  وي با اشاره به تفاوت سيستم اداري شهرداري‌هاي تهران و عراق گفت: در تهران شوراي شهر و شهرداري‌ها فعاليت مي‌كنند و ساختار هر شهر مستقل است اما در عراق وزارتخانه شهرداري وجود دارد كه اشراف كاملي در حوزه‌هاي برنامه‌ريزي براي شهرداري‌ها دارد.  وي به مباحث مطرح شده در اين ديدار اشاره و بيان كرد: اميدواريم بتوانيم در حوزه‌هاي خدمات شهري و مسائلي همچون آب، فاضلاب و زير ساخت‌ها كه برعهده وزارتخانه شهرداري‌هاي عراق است همكاري داشته باشيم و اين همكاري را با اولويت شهرهاي مهم عراق به صورت جدي دنبال كنيم.  به گفته شهردار تهران اين همكاري مشترك در حوزه كارهاي آموزشي، انتقال تجربيات و همچنين اجراي بخشي از پروژه‌ها خواهد بود.  همچنين عبدالكريم يونس، وزير شهرداري‌هاي عراق نيز درباره ديدار خود با دكتر قاليباف به خبرنگاران گفت: بر اساس دعوت شهردار تهران جلسه‌اي را برگزار كرديم و قرار شد زمينه‌هاي هماهنگي و همكاري ميان شهرداري و وزارتخانه صورت گيرد كه بر اساس اين همكاري كميسيون‌هاي مشترك ميان طرفين تشكيل شد و براي عملكرد دو طرف، برنامه‌اي بر اساس اين تفاهمات تنظيم شده است.

کد مطلب: 5183

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر