اجتماع ۲۰ میلیونی اربعین حسینی، دنیا را متحول خواهد کرد

مراسم بدرقه نخستین گروه ازکاروان‌های زائرین اربعین حسینی که عازم کربلا هستند ظهر روز جمعه با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی و زائرین و خانوده‌های ایشان در میدان امام حسین (ع) از سوی شهرداری تهران برگزار شد.

اجتماع ۲۰ میلیونی اربعین حسینی، دنیا را متحول خواهد کرد

به گزارش گیلان خبر : در این مراسم که در فضایی معنوی خاصی برگزار شد ابتدا مداحان اهل بیت به نوحه سرایی و مداحی پرداختند و سپس حجت الاسلام پناهیان در سخنانی کوتاه با ارج نهادن از این حرکت خودجوش و مردمی اربعین حسینی را به عنوان بزرگترین اجتماع مسلمانان و شیعیان در کربلای معلی خواند.

حجةالاسلام والمسلمین پناهیان گفت: اینکه بزرگان دین و ائمه اطهار سفارش زیادی به پیاده روی کرده‌اند همه و همه دارای فلسفه‌ایی خاص بوده چراکه اکنون می‌بینیم پیاده روی علاوه بر اینکه برای سلامتی انسان بسیار مفید است به یک نهضت و نماد برای زنده نگه داشتن و با شکوه بودن حرکت اباعبدالله و قیام عاشورا و مهمتر از همه ادامه راه حضرت زینب (س) تبدیل شده است.

وی با تقدیر از حرکت حامیان زائرین کربلا به تدارکات خوبی که شهرداری تهران برای زائرین در نظر گرفته اشاره کرد و گفت: عبادت بزرگی است پیاده روی برای رسیدن به کربلا و زیارت مرقد مطهر شهدای کربلا  و افرادی که می‌آیند و به زائرین خدماتی ارائه می‌کنند ثوابی بزرگ نصیب آنها می‌شود و بهتر است بگوییم که سعادتی نصیب ایشان شده است.

وی به زائرینی که عازم کربلا بودند، گفت: من از همه شما می‌خواهم دست خالی بروید و یقینا با دست پر بر می‌‌گردید و هیچ سوغاتی بهتر از زیارت شهدای کربلا و مرقد امام حسین نیست.

حجةالاسلام پناهایان گفت: حضور 20 میلیونی در اربعین حسینی در کربلا یک پیام عظیمی دارد و این پیام پیام آزادی و آزادگی بشریت است که هدف بزرگ نهضت عاشورا نیز همین بوده است و یقیناً این نهضت در آینده می‌تواند دنیا را دچار تحول کند و شک نکنید که اتفاقات بسیار خوب و مهمی را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: می‌بینیم که مردمانی از روسیه - آمریکا - آفریقا و حتی کسانی که مسلمان نیستند سعی می‌کنند در این اجتماع بزرگ مسلمانان و شیعیان حضور یابند و اخبار و تصاویر آن را برای مردم کشور خود مخابره می‌کنند و تعریف می‌کنند و آنها نیز اشک می‌ریزند.

بعد از سخنان حجةالاسلام پناهیان کاروان‌ها با بدرقه مسئولان شهرداری تهران عازم کربلای معلی شدند.

بدرقه سایر کاروان‌ها روزهای شنبه و یک شنبه همین هفته از محل میدان امام حسین به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران انجام خواهد گرفت.

کد مطلب: 5725

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر