بهره برداری از مجموعه طرح های شنای منطقه آزاد انزلی تا پيش از تابستان آينده

مجموعه طرح های شنای منطقه آزاد انزلی تا پيش از تابستان آينده به بهره برداری خواهند رسید.

بهره برداری از  مجموعه طرح های شنای منطقه آزاد انزلی تا پيش از تابستان آينده

گیلان خبر: مجموعه طرح های شنای منطقه آزاد انزلی تا پيش از تابستان آينده به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش گیلان خبر در جريان بازديد مهندس رضا مسرور رئيس هيأت مديره و مديرعامل اين سازمان از مجموعه در حال احداث طرح هاي شنا منطقه، بر لزوم بهره برداري از اين طرح خدماتي گردشگري تا پيش از آغاز فصل شنا در سال ۹۴ تصريح شد.

اين مجموعه در نوع خود يكي از بزرگترين و مجهزترين طرح هاي شناي شمال كشور است كه  پس از انجام مطالعات كارشناسي و آماده شدن نقشه هاي اجرايي مراحل احداث آن در دو بخش آقايان و بانوان در ساحل جفرود منطقه آزاد انزلي آغاز شده و مقرر گرديد تا پيش از تابستان سال آينده مورد بهره برداري قرار گيرد.

مساحت هر يك از طرح هاي آقايان و بانوان در سطح خشكي ۸۲۰۰ متر مربع و در دريا ۱۵ هزار متر مربع، كه مساحت ساحلي و دريايي مجموعه ساحلي تفريحي منطقه،  ۴۶۴۰۰ مترمربع مي باشد.

دو ساختمان رختكن مجهز به اتاق تعويض لباس شنا و كمد لباس، دوش رو باز دو طرفه، چشمه هاي سرويس بهداشتي، يك زمين واليبال ساحلي استاندارد، اتاق كمكهاي اوليه و اورژانس، انتظامات و ناجيان غريق  بهمراه كافي شاپ و ساير خدمات گردشگري از جمله امكانات و تجهيزات  پيش بيني شده مجموعه طرح هاي شناي منطقه آزاد انزلي است.

مجموعه طرح هاي شناي منطقه آزاد انزلي با هدف افزايش ضريب ايمني گردشگران در بهره گيري از مواهب طبيعي درياي خزر، توسعه ورزشهاي آبي –ساحلي در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امكانات و تسهيلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگويي مناسب از طرح هاي ساحلي – گردشگري از سوي سازمان منطقه آزاد انزلي به اجراء در مي آيد كه در كنار امكاناتي چون امكان بهره مندي از مصوبه كالاي همراه مسافر در مجتمع هاي تجاري و ساير امكانات تفريحي در محدوده فاز تجارت و گردشگري اين منطقه، لحظات فرح بخشي براي مسافران خلق شده و بر توانمنديهاي منطقه و استان گيلان در ماندگاري گردشگران افزوده مي شود.

در اين بازديد معاونين و مديران سازمان منطقه آزاد انزلي حضور داشتند.

 

کد مطلب: 6286

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر