آسفالت راه های روستایی در 9 شهرستان گیلان آغاز شده است

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از آغاز آسفالت راه های روستایی در 9 شهرستان این استان خبر داد.

 آسفالت راه های روستایی در 9 شهرستان گیلان آغاز شده است

گیلان خبر : شعبانعلی خاوری افزود : بر اساس تفاهم نامه ای که بین اداره کل راه و شهرسازی و بخش های خصوصی بسته شده است ، آسفالت یکهزار و 460 کیلومتر راه روستایی در 9 شهرستان آغاز شده است.

وی اضافه کرد: استان گیلان دارای هشت هزار و 900 کیلومتر راه روستایی است که حدود چهار هزار کیلومتر از این میزان آسفالت شده است.

وی ادامه داد : بیش از 99 درصد آسفالت راه های روستایی گیلان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار کیلومتر از راه های روستایی استان خاکی هستند ، اظهار کرد: دولت در راستای آسفالت راه های روستایی اقدامات شایسته ای را انجام داده که از دهه فجر سال گذشته این اقدامات به صورت جدی آغاز شده است.

خاوری در ادامه با بیان اینکه عملیات روکش راه های شریانی بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد ، گفت : امسال روکش 75 کیلومتر از راه های شریانی استان پیش بینی شده بود ولی با همت دستگاه های متولی 167 کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر 450 میلیارد ریال انجام گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان پروژه های بزرگ در دست اقدام این اداره کل را دارای اهمیت خاصی ذکر کرد و گفت : برای پروژه های چهار خطه انزلی ـ رضوانشهر ، ملاسرا ـ شفت ، فومن ـ سراوان و سراوان به سیاهکل اعتبارات خوبی برای سال 94 پیش بینی شده است.

وی پروژه چهار خطه رودبار ـ منجیل را از پروژه های مهم سال جاری دولت عنوان کرد و افزود : به سبب معضل ترافیکی که در آن نقطه از استان شاهد هستیم ، پیش بینی می شود پروژه مذکور تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

خاوری گفت : ادامه باند رفت آزاد راه به سمت رودبار نیز به طول 900 متر از پشت شهر منجیل امسال انجام می شود.

وی اظهار کرد : همچنین 18 و نیم کیلومتر از پروژه جاده چهارخطه سراوان به سیاهکل نیز تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در خصوص تحویل 20 کیلومتر از مسیر آقچای تا ونه بین در منطقه حیران که در حال حاضر تحت نظارت استان اردبیل می باشد ، بیان کرد : بر اساس آخرین گزارشی که مدیرعامل سازمان حمل و نقل به وزیر راه و شهرسازی ارائه داده است تحویل این قطعه در اوایل سال 94 انجام می شود.

منبع : ایرنا

کد مطلب: 7004

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر