معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کرد

مشمولان غایب که تمکن مالی ندارند می‌توانند به خدمت اعزام شوند

معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کسی تمکن مالی پرداخت جرائم مربوط به غیبت سربازی را نداشته باشد می‌تواند به خدمت اعزام شود.

مشمولان غایب که تمکن مالی ندارند می‌توانند به خدمت اعزام شوند

به گزارش گیلان خبر امیرمحمدحسن باقری در حاشیه اختتامیه ششمین مسابقات ورزشی سربازان نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران در خصوص طرح جدید دولت و ستاد کل نیروهای مسلح برای جریمه مشمولان غایب اظهار داشت: متاسفانه در جامعه ما جمعیتی وجود دارد که به هر دلیلی موفق به خدمت وظیفه عمومی نشده‌اند و از نظر ما مشمولان غایب محسوب می‌شوند. از این رو با توجه به 7 تا 8 محدودیت قانونی برای این افراد همچون محرومیت از دریافت مستمری، تسهیلات بانکی، خروج از کشور و ... برای روشن شدن تکلیف این قشر جریمه‌ای برای آنها در نظر گرفتیم.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح به هیچ وجه موضوع خرید سربازی مطرح نیست، گفت: قیمت در نظر گرفته شده که بین 20 تا 50 میلیون تومان است و به نسبت سنوات غیبتی و سطح تحصیلات آن متغیر خواهد بود به عنوان جریمه برای مشمولان غایب بوده و به هیچ وجه به معنای خرید سربازی نیست.

معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اعزام به خدمت سربازی از جمله اولویت‌های نیروهای مسلح است، عنوان داشت: کماکان اولویت نیروهای مسلح اعزام سربازان به خدمت سربازی است و همانطور که از مقام معظم رهبری مجوز تسهیلات بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت مشمولان متاهل را تا شهریور اخذ کردیم، به دنبال آن هستیم تا همچنان اعزام سربازان به خدمت وظیفه را در اولویت خود بدانیم.

باقری در پاسخ به این سوال که اگر بخشی از مشمولان غایب این طرح تمکن مالی پرداخت این جریمه را نداشته باشند، چه باید کرد گفت: همانطور که تاکید داریم کماکان اولویت ما خدمت سربازان در نیروهای مسلح است و اگر کسی تمکن مالی پرداخت این جرائم را نداشته باشد می‌تواند به خدمت اعزام شود.

وی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص اینکه آیا با پرداخت این جرایم تمام محرومیت‌های قانونی مشمولان غایب همچون کاندیداتوری در انتخابات، برداشته می‌شود، گفت: این موضوع به موجب آیین‌نامه پس از تصویب این طرح مشخص خواهد شد و محرومیت‌های برداشته شده پس از پرداخت این جریمه‌ها در آینده به طور کامل روشن می‌شود.

معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش حقوق سربازان در سال آتی نیز افزود: حقوق سربازان با توجه به ظریب 14 درصدی افزایش حقوق اضافه خواهد شد.

باقری در پاسخ به تسنیم در خصوص دلایل انجام نشدن قانون وظیفه عمومی و نزدیک کردن حقوق سربازان به حقوق کارکنان پایور خاطر نشان کرد: در قانون وظیفه جدید حقوق سربازان معادل 60 تا 90 درصد حقوق کارکنان پایور دیده شده است ولی شرط اجرای این قانون اعطای بودجه از سوی دولت بوده که متاسفانه تا امروز این امر محقق نشده است.

وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه در بودجه تقدیمی دولت در سال آینده نیز این موضوع دیده نشده است.

کد مطلب: 7356

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر