کشف کلاهبرداری 160 میلیاردی و شناسایی 998 شاکی/ زن کلاهبردار با ۵ همدست دستگیر شد

فرمانده انتظامی لرستان از انهدام یک باند 6 نفره و کشف 160 میلیارد ریال کلاهبرداری و شناسایی 998 مالباخته در استان خبر داد.

کشف کلاهبرداری 160 میلیاردی و شناسایی 998 شاکی/ زن کلاهبردار با ۵ همدست دستگیر شد

به گزارش گیلان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی سازمان تامین اجتماعی استان مبنی بر اینکه خانمی به هویت معلوم در سال 89 اقدام به تاسیس غیر قانونی یک شرکت تاکسی تلفنی بانوان در شهر خرم آباد کرده و بابت بیمه درمانی رانندگان مقادیر زیادی وجه نقد دریافت و متواری شده است بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران این پلیس با تحقیقات گسترده و تعقیب و مراقبت، متهمه را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سردار قنبری اظهار داشت: کلاهبردار به بزه ارتکابی جهت بیمه کردن رانندگان و واگذاری مسکن مهر به آنان با همکاری چند همدست اعتراف کرد که در عملیاتی دیگر پنج تن از اعضای این باند نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: متهمه طی یک قرار داد سودجویانه با اعمال نفوذ در ادارات مربوطه به عنوان کار گزار بیمه درمانی تاکسی داران شهر، تعداد 998 نفر انتخاب و قرار دادی بین سازمان تاکسیرانی و شرکت مذکور منعقد کرده است.

وی در ادامه گفت: کلاهبردار از هر راننده دو میلیون ریال وجه نقد دریافت و مبلغ حق بیمه را در سال های اول و دوم به صورت کامل به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کرده،اما در سال 92 با تاخیر و در سه ماهه سوم سال 93 هیچ گونه وجهی به حساب سازمان واریز نکرده است و با این ترفند اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده است.

سردار قنبری خاطرنشان کرد: در این خصوص شش کلاهبردار با کشف 160میلیارد ریال کلاهبرداری تحویل مراجع قضائی شدند.

کد مطلب: 7505

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر