جزئیات پرونده خونین جویندگان گنج

هشت سارق به طمع پیدا کردن گنجی مدفون شده در زیر مسجدی قدیمی دست به حفاری می زنند که یک انفجار موجب مرگ 3 تن از آنها شده و جوانی 29 ساله به اتهام قتل شبه عمد زندانی می شود.

جزئیات پرونده خونین جویندگان گنج

گیلان خبر : هشت نفر بودند که در یک روز گرم آفتابی دور هم جمع شده و تصمیم می گیرند بر اساس نقشه گنجی که دارند به نحوی وارد زیر زمین مسجد و گورستان شهر شده تا اگر طلا و جواهری در آن مدفون است استخراج کنند.

طمع دزدان ادامه داشت و در 4 تیرماه 1390 سارقان مینودشتی وارد خانه ای قدیمی در نزدیکی مسجد جامع گلستان می شوند و با تاریک شدن هوا شروع به حفاری می کنند. در میان این حفاری بوی بدی از داخل چاهی که کنده بودند به مشام می رسد. یکی از سارقان که جوانی 29 ساله به نام س-پ بود مشکی خشک روشن می کند تا هوا کمی معطر شود و آن را داخل چاه می اندازد.

مشک روشن ابتدا موهای یکی از سارقان که در چاه حفر شده رفته بود را سوزانده و به دلیل گاز جمع شده در محیط انفجاری رخ می دهد. قدرت انفجار به نحوی بود که هم شیشه ها خرد شد و هم همه همسایگان متوجه شدند و متاسفانه 3 نفر از سارقان در دم کشته شده و اجساد آنها به کلی می سوزد.

در گزارش آتس نشانی آمده است که انفجار به دلیل روشن شدن مشک و گاز اکسید گوگرد با برخی گازهای دیگر در چاه بوده است.

حالا در این پرونده دزدان مقبره یا همان جویندگان گنج در زندان بوده و جوان 29 ساله به دلیل قتل شبه عمد و اتفاق قتل در ماه حرام باید 600 میلیون تومان دیه پرداخت کند. از این مقدار 300 میلیون تومان توسط ستاد دیه گذشت گرفته شده و 150 میلیون تومان هم وام اخذ شده و در انتظار کمک خیرین است تا بتواند بعد از 3 سال حبس، در تاریخ 22 دی ماه 1394 آزاد شود.

کد مطلب: 7510

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر