هیئت نظارت بر مطبوعات اعلام کرد

مصاحبه اعتماد توهین به سیدالشهدا نبود

جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات با حضور تمام اعضا تشکیل شد و نشریه یالثارات و روزنامه وطن امروز نیز تذکر گرفتند.

مصاحبه اعتماد توهین به سیدالشهدا نبود

به گزارش گیلان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، جلسه امروز دوشنبه 11 اسفند 1393 با حضور تمام اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات تشکیل شد.

در این جلسه مجوز 47 رسانه، ‌اعم از مکتوب و الکترونیک صادر شد. همچنین گزارش‌های دبیرخانه هیئت نظارت از 9 رسانه کشور مطرح و تصمیمات زیر اتخاذ شد:

مصاحبه روزنامه اعتماد در مورخ 4 اسفند 1393 درباره «سبک زندگی و فعالیت دانشجویی در دهه 50»  مطرح شد و هیئت پس از بررسی و بحث و با توجه به صدر و ذیل مطلب،‌ آن را  مصداق توهین به ساحت سیدالشهدا (ع) ندانست و اقدامات اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و همچنین توضیحات بعدی و فوری دست اندرکاران روزنامه را کافی دانست. در عین حال مقرر داشت به نحو مقتضی به جامعه رسانه ای اعلام شود که دقت و حساسیت لازم را داشته باشند زیرا با توجه به جایگاه اصول دینی و مقدسات و با عنایت به اعتقادات جامعه اسلامی، حتی شائبه توهین به مقدسات، پذیرفتنی نیست.

در ادامه گزارش‌ها،‌ یکی از مطالب هفته نامه «یالثارات الحسین(ع)» با عنوان «جلوس سلمان ... » مصداق تخطی از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و مشمول تذکر دانسته شد.

تیتر اول و عکس روزنامه وطن امروز مورخ 10 اسفند 1393با عنوان «بیمار سعودی» نیز به دلیل تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی منجر به تذکر شد. همچنین با توجه به اصرار این روزنامه در بی توجهی به مصوبه شورای عالی امنیت ملی، پرونده آن به دادگاه ارجاع شد و مقرر شد چنانچه به این روش ادامه دهد اقدامات قانونی، معمول شود.

گزارش بررسی نشریه محلی «مهد تمدن» نیز مطرح شد. از آنجا که برخی جهت گیری‌ها و عبارات آخرین شماره این دو هفته نامه در صفحات 23 و 50 مصداق قومیت گرایی افراطی و بند 4 ماده 6 است به این نشریه نیز تذکر داده شد.

جدول رسانه‌هایی که امروز از هیئت نظارت بر مطبوعات مجوز دریافت کردند تا ساعتی دیگر از سوی دبیرخانه این هیئت منتشر خواهد شد.

کد مطلب: 8117

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر