معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان:

وظیفه طرح ولایتی ها تولید فکر است

موفقیت در هر موقعیتی ناشی از فکر است و مسلما هر اقدامی بدون پشتوانه فکری ماندگار و مانا نخواهد بود.

وظیفه طرح ولایتی ها تولید فکر است

گیلان خبر: معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان گفت: وظیفه طرح ولایتی ها تولید فکر در موضوعات مختلف جامعه است.

به گزارشگیلان خبر سرهنگ بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلاندر طرح ولایت استان گیلان که در پردیس دانشکده فنی فومن در حال برگزاری است، با اشاره به رویکردهای بسیج دانشجویی اظهار کرد: یکی از بهترین موقعیت‌های فضاسازی و نیروسازی در بسیج دانشجویی آموزش‌های طرح ولایت است.

وی با بیان اینکه طرح ولایت ماحصل زحمات فکری افرادی پاک است، افزود: موفقیت در هر موقعیتی ناشی از فکر است و مسلما هر اقدامی بدون پشتوانه فکری ماندگار و مانا نخواهد بود.

بایرامی طرح ولایت را از جمله فرصت‌های تولیدکننده فکر دانست و خاطرنشان کرد: در طرح ولایت باید فکر تولید شود و اصولاً نگاه به طرح ولایت بر همین اساس است و به همین علت نیز به آن آموزش‌های مربوط به مبانی اندیشه‌های اسلامی دینی گفته می‌شود، چرا که دین مبناست و اگر بر هر آنچه که در راستا و موازی با دین است خط کشیده شود باقی نخواهد ماند.

وی ادامه داد: مبنای تشکل‌های به واقع اسلامی حتما موارد اعتقادی، دینی، اسلامی و معرفتی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه شان و جایگاه طرح ولایت بالاست، گفت: به لطف الهی طی هفت سال طرح ولایت در استان گیلان به نحو مطلوب و قابل رضایت برگزار شده است.

وی افزود: بزرگترین آفت طرح ولایت خروج از فضا و دور شدن از مطالعه و تحلیل است که آفت بزرگی برای مجموعه ولایت به شمار می‌رود.

بایرامی به اهمیت مطالعه اشاره کرد و ادامه داد: در دانشگاه‌ها نیازمند افراد اهل مطالعه و دارای پایه‌های محکم مطالعاتی هستیم، چرا که از این طریق بسیاری از مشکلات رفع می‌شود.

وی عمق‌بخشی به حرکات را اولین رویکرد طرح ولایت ذکر و بیان کرد: عمق‌بخشی به این معنا که در حرکات به نظام و داشته‌ها نظام در دانشگاه عمق بخشیده شود، نگاه عمق‌بخشی در طرح ولایت در چارچوپ دانشگاههاست.

بایرامی با بیان فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "هرکسی که معتقد به قانون اساسی جمهوری اسلامی است عضو بسیج دهها میلیونی قرار می‌گیرد و نمی‌توان کسی را از ورود به این جامعه منع کرد"، افزود: اصل موضوع در حوزه عمق‌بخشی باید به سمت جذب‌های نیروهای کیفی باشد و بهترین‌ها را از نخبه‌ترین دانشجویان انتخاب کنیم و اگر بسیج دانشجویی خواهان معرفی نمونه‌ها است باید بهترین‌ها را معرفی کند.

معاون طرح اجرایی سپاه قدس گیلان در پایان اظهار کرد: اگر ما معتقد به اندیشه‌های مبانی اسلامی به نام طرح ولایت هستیم اولین بحث و موضوع را که باید دنبال کنیم خطی است که ولایت مشخص می‌کند که هیچگونه زاویه و انحرافی با خط امام راحل ندارد.

کد مطلب: 9345

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر