استاندار گیلان خبر داد؛

برگزاری همایش بین‌المللی اسب خزر در گیلان

استاندار گیلان در دیدار با مشاور وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: پرورش اسب خزر در تقویت اقتصاد روستاها موثر است .

برگزاری همایش بین‌المللی اسب خزر در گیلان

گیلان خبر: استاندار گیلان در دیدار با مشاور وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: پرورش اسب خزر در تقویت  اقتصاد روستاها موثر است .

به گزارش گیلان خبر ، دکتر نجفی افزود: باتوجه به مزیت و جایگاه اسب کاسپین در دنیا  این نژاد جزء ثروتهای ملی به شمار می آید و فعالیت در این زمینه در صورت وجود سازکارهای مناسب دارای توجیه اقتصادی  و اشتغالزایی بالا است.

وی برگزاری مجمع عمومی انجمن جهانی اسب کاسپین در گیلان را فرصت مناسبی برای شناساندن نژاد این اسب در دنیا عنوان و خاطر نشان کرد : این اقدام کار بسیار موثری برای شناساندن اسب کاسپین در منطقه است و گیلان به عنوان زادگاه اسبچه خزر  آمادگی لازم برای برند کردن این ثروت عظیم را دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه مروزه صنعت اسب یکی از صنایع درآمدزا با گردش مالی بالا در جهان و موثر در تقویت گردشگری بشمار می¬آید گفت : متاسفانه پرورش اسب بخصوص نژادهای ایرانی از جمله اسبچه خزر مورد غفلت قرار گرفته در حالیکه این صنعت در تقویت اقتصاد روستاها نیز اهمیت دارد.

در این نشست جهانیان مشاور وزیر ورزش و جوانان با قدردانی از استاندار گیلان به جهت اهمیت قائل شدن به این موضوع گفت : درخصوص اسب های ترکمن اقدامات جدی صورت گرفته است اما برروی اسب های با نژاد کاسپین در ایران کارهای موثری انجام نشده که انتظار می رود این نوع از اسب به دنیا شناسانده شود.

در ادامه رئیس فدراسیون سوارکاری کشور به درآمد بالای حاصل از پرورش اسب کاسپین اشاره و خاطر نشان کرد : اگر کشاورزان در روستاهای شمال کشور به پرورش اسب روی آورند در زندگی آنان تحولی صورت خواهد گرفت.

مسعود خلیلی همچنین به برگزاری مجمع عمومی انجمن جهانی اسب کاسپین در گیلان اشاره کرد و گفت : فدراسیون سوارکاری چهارمین همایش بین‌المللی و پنجاهمین سالگرد معرفی اسب کاسپین به دنیا  را در سرزمین اجدادی آن گیلان برگزار می نماید.

وی افزود : اسب کاسپین، ورزش‌های سوارکاری -اسب کاسپین، اقتصاد و بازار جهانی- اسب کاسپین، ژنتیک و تکامل از محورهای اصلی این مراسم است.

کد مطلب: 9447

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر