ماهواره و اثراتش در نهاد خانواده؛

طاعونی در جان خانواده

این سفینه ی فضایی که قرار بود ناشناخته های جهان آفرینش را برای انسان آشکار سازد تا به عظمت پروردگار بیش از پیش پی ببرد خود وسیله ای شده تا انسان را به خویش مبتلا کند و وی را از خدا بازدارد.

طاعونی در جان خانواده

گیلان خبرـ معصومه مرادی: دنیای امروز که به عصر تکنولوژی معروف گشته، دارای شاخصه هایی ست که آنرا از گذشته متمایز می کند یکی از این موارد، ظهور و بروز فناوری ست که به وسیله ی آن می توان بستر ارتباطی در نقاط خاص و یا دورافتاده که دسترسی به بسترهای زمینی سخت و یا غیر ممکن ست ایجاد کرد. بله، ماهواره وسیله ای ست که سیگنال های آنالوگ و دیجیتال موجود روی فرکانس رادیویی را دریافت کرده، قدرت آن را افزایش می دهد و سپس به سوی زمین روانه می کند.

به گزارش گیلان خبر ویژگی های ممتاز ماهواره سبب شده تا تعداد معدودی از کشورها به آن دسترسی داشته باشند و از موارد انحصاری محسوب شود. تا بدین جای کار همه چیز خوب پیش می رود؛ اما مشکل ها از آن جایی شروع می شود که بعضی کشورها از لبه ی تیز این چاقو استفاده کرده و برای بریدن سر انسانهایی استفاده می کنند که خود نیز آنان را وابسته به این ارتباطات بی مرز کرده اند.

این سفینه ی فضایی که قرار بود ناشناخته های جهان آفرینش را برای انسان آشکار سازد تا به عظمت پروردگار بیش از پیش پی ببرد خود وسیله ای شده تا انسان را به خویش مبتلا کند و وی را از خدا بازدارد.

امروزه قدرت های رسانه ای جهان همچون آمریکا و کشورهای غربی از این وسیله ی ارتباطی استفاده می کنند تا آنچه را می خواهند به ذهن دیگران تزریق کنند.

این کشورها حتی جنایت های خود را در تصویرهای زیبایی که از خودشان نشان می دهند مخفی می کنند و حتی در زشت به تصویر کشیدن فرهنگ های کشورهای دیگر ابایی ندارند و آنچه را خود می خواهند به دیگران تحمیل می کنند.

بشر امروز که بعد از فراغت از کار روزانه، به سوی تلویزیون روی می آورد و از این بازار مکاره، تغذیه فکری می شود مشخص ست که سبک زندگیش American Style خواهد شد.

خانواده ایرانی نیز از این امر مستثنی نیست، امروزه در بسیاری از خانواده های ایرانی دیگر شبکه های داخلی خریداری ندارد؛ و هر کسی به بهانه ای خود را نیازمند این بشقاب هزار نقش می بیند.

اما توجه به این نکته ضروری ست که قدرت های رسانه ای تنها به دنبال سود خود می باشند و سود آنها در گرو تغییر سبک زندگی ماست تا هر روز بیشتر و بیشتر از تولیدات مضرشان استفاده کنیم. این را می توان از نوع تبلیغات این شبکه ها متوجه شد.

استفاده از مبلمان، تزئینات خانه، پوشش، خوراک آمریکایی، امروزه از آرزوهای اکثریت مردم ایران است!

اما آنها تنها به این بسنده نکرده، با کمی دقت در شبکه های چون فارسی وان و ... که خانواده های ایرانی را مورد هدف قرار داده اند می توان دریافت که به تخریب و نابودی خانواده ایرانی اقدام کرده اند.

رواج خیانت در میان زوجین، زدودن اخلاق در میان زنان، تعصب زدایی و خیانت، دوری اعضای خانواده از یکدیگر، ترویج خانواده های بی قید، تربیت نسلی بی بندوبار، ترویج هم خانگی های بدون ازدواج، ترویج هوس خواهی و تنوع طلبی، غیرت زدایی، تبلیغات تجاری متمرکز بر زنان، سست شدن بنیان خانواده، همه و همه از ارمغان های امروز ماهواره است.

تمامی این ابتلائات نتیجه ی بی توجهی و خودباختگی خانواده ی امروز ایرانی ست.

کم رنگ شدن جایگاه روحانیت در مردم یکی دیگر از دلایل می تواند باشد. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده سوء غرب از این امر و تحت تاثیر قرار دادن مردم ایران توسط رسانه و عدم انتقال صحیح اعتقادات از نسل گذشته به نسل جدید سبب شد برخلاف گذشته که مهم ترین مرجع اطلاع و تصمیم مردم ایران، روحانیت بوده تغییر کند و رسانه جای آن را بگیرد.

استقبال فراوان از این سلاح تخریبی دشمن و آغوش بازکردن برای آن به هر دلیلی، اعم از به دست آوردن پرستیژ اجتماعی، کسب اخبار سیاسی، جلوگیری از حریص شدن فرزندان، امروزی تربیت کردن فرزندان سبب شده خانواده ی ایرانی به ورطه ی نابودی نزدیک شود و تمام جامعه ایرانی چه آنهایی که آغوش باز کردند و چه آنها که دست به دعایند و از خدا جهت محفوظ ماندن از بلاهای عصر تکنولوژی استمداد می طلبند، از اثرات این طاعون خواهند مرد!

به امید روزیکه خانواده ایرانی به اصالت خود بازگردد و اندرونی و بیرونی خانه اش مجزا گردد!

کد مطلب: 9530

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر