دم خروس رئیس سازمان امور دانشجویان بیرون زد!

تیر خلاص به دانشجوی دکترا یک شب پیش از دفاع رساله‌اش!

دانشگاه شاهرود نیز به رغم مصوبات کمیسیون‌های اصل ۹۰ و آموزش مجلس مبنی بر غیرقانونی بودن ابطال یا تعلیق از تحصیل دانشجویان بورسیه، پروفایل آموزشی این دانشجویان را مسدود کرد و در اقدامی عجیب طی صدور نامه انصراف از تحصیل یکی از دانشجویان، نامه را برای خانواده دانشجو ارسال کرد.

تیر خلاص به دانشجوی دکترا یک شب پیش از دفاع رساله‌اش!

گیلان خبر: دانشگاه شاهرود در اقدامی عجیب یک روز قبل از جلسه دفاع از پیشنهاد رساله دکترا در ترمی که دانشجو قانونا ثبت‌نام کرده و شاغل به تحصیل بوده، ممانعت کرد و چندی بعد معاونت آموزشی دانشگاه نیز از انتخاب واحد این دانشجو در بهمن ۹۳ جلوگیری و در اقدامی عجیب با صدور نامه انصراف از تحصیل تیرخلاص را به پرونده آموزشی وی شلیک کرد.

جالب‌تر اینکه نامه انصراف از تحصیل نه به خود دانشجو بلکه برای خانواده وی ارسال شد.

براساس بخشنامه جدید وزارت علوم، مشکل این دانشجو باید حل می‌شد که با توجه به فرارسیدن زمان انتخاب واحد بر اساس پیگیری‌های انجام شده، هنوز هیچ نامه‌ای مبنی بر حل مشکل وی یا سایر دانشجویان به دانشگاه نرسیده است.

متاسفانه به دلیل اقدامات دانشگاه شاهرود و وزارت علوم این دانشجو سه ماه است زیر نظر متخصص مغز و اعصاب داروی اعصاب مصرف می‌کند.

 

این اتفاق در حالی است که روز گذشته مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با فارس، پیرامون گلایه دانشجویان بورسیه مبنی بر توقف ادامه تحصیل آن‌ها در برخی دانشگاه‌ها گفت: این افراد طبق روند قانونی می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

وی افزود: تمام بورسیه‌ها مطابق آنچه بر اساس قانون اعلام شده است، می‌توانند ادامه تحصیل بدهند و فقط همان ۳۶ نفر که تخلفشان مشخص شد از ادامه تحصیل منع شدند.

صدیقی اظهار داشت: روند قانونی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و مشکلی برای ادامه تحصیل این افراد بر اساس اعلام قانون وجود ندارد./جهان

کد مطلب: 9942

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر