رییس اتاق اصناف ایران پاسخ می دهد؛

چگونه ذائقه مردم را به خرید کالای داخلی تغییر بدهیم؟

فاضلی تاکید کرد: اگر مردم ببینند که برند ایرانی همکیفیت یا بالا تر از کیفیت کالای خارجی و با قیمت مناسب عرضه می شود حتما به خرید کالای ساخت داخل ترغیب می شوند.

چگونه ذائقه مردم را به خرید کالای داخلی تغییر بدهیم؟

گیلان خبر: حالا دیگر سالهاست که نام بسیاری از محصولات ساخت داخلی کاملا ناشناس است و اجناس با کیفیت و بی کیفیت کشورهای دیگر از پوشاک تا خوراک و مایحتاج ضروری و غیر ضروری مردم را با برندهای خارجی آنچنان عجین کرده که بازار پوشاک و لوازم خانگی و لوازم آرایش و ... را در دست گرفته است.

به گفته علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران مصرف‌کنندگان ایرانی سالهاست به برندهای مختلف که محصول کشورهای دیگر است عادت کرده اند به نحوی که کیفیت آنها را قربانی برند ونام و نشان می کنند.

به گفته وی یکی از دلایل استقبال مردم از برندهای خارجی تبلیغات گسترده این تولیدات در رسانه ها است. مردم حاضر هستند کالایی که تبلیغات چشمگیر دارد حتی به بهای بیشتر از محصول مشابه ایرانی خریداری کنند.

فاضلی افزود: تا زمانی که تمایل به خرید محصول خارجی وجود دارد محصولات داخلی شانس کمتری برای ورود به بازار پیدا می کنند و از آنجایی که بازاریابی برای کالاهای داخلی به درستی صورت نمی گیرد آینده تولیدات داخلی روشن نخواهد بود.

رییس اتاق اصناف ایران یکی دیگر از دلایل عدم استقبال از اجناس داخلی را پایین بودن کیفیت آنها می داند و معتقد است که فرسودگی و قدیمی بودن دستگاهها و نبود مواد اولیه مرغوب عاملی شده تا کیفیت کالاهای داخلی افت بکند و نتوان در مورد همه محصولات از آنها حمایت و دفاع کرد.

فاضلی ادامه داد: با این تفاسیر هنوز هم هستند برندهایی که با کیفیت بین المللی محصولات خوبی تولید می کنند و توان رقابت با محصولات خارجی را دارند به خصوص در حوزه لوازم خانگی برندهای خوبی در حال فعالیت هستند که باید از آنها استقبال کرده و فضا را برای رشد آنها فراهم کرد.

رییس اتاق اصناف ایران معتقد است که باید تجهیزات کارخانجات بهسازی شده و به تکنولوژی روز دنیا مجهز شود همچنین دولت باید یارانه تولید را به این بخش پرداخت کرده و بانکها به پشنیبانی از تولید بیایند.

وی در پایان گفت: در این صورت است که می توان ذائقه مردم را به سمت خرید کالای داخلی برگرداند. اگر مردم ببینند که برند ایرانی همکیفیت یا بالا تر از کیفیت کالای خارجی و با قیمت مناسب عرضه می شود حتما به خرید کالای ساخت داخل ترغیب می شوند.

منبع: اقتصادپرس

کد مطلب: 10657

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر