دمنوش آشنای مادربزرگ ها درگیر و دار مشکلات تولید و فرآوری

اگرچه هنوز درگیلان برای فرآوری وبسته بندی گل گاوزبان گام های اساسی برداشته نشده اما پرورش دهندگان این گل شفابخش بنفش وآبی این روزها در کوهستانهای پرشکوفه شرق وغرب گیلان درحال برداشت این محصولند.

دمنوش آشنای مادربزرگ ها درگیر و دار مشکلات تولید و فرآوری

گیلان خبر: اواخر اردیبهشت تا اواسط خرداد هرسال بخش هایی از ارتفاعات شرق و غرب گیلان با پوشیدن جامه آبی و بنفش، مملو از شکوفه های شفا بخشی می شود که خشک شده آن دمنوش آشنای مادر بزرگ هاست. گل گاوزبان، گیاه دارویی که برداشت آن از اردیبهشت آغاز شده و تا اواسط تابستان ادامه دارد.براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی گیلان،6هزار گل گاوزبان کاراین استان، با تولید بیش از90درصد این گیاه دارویی، گیلان را در راس استان های تولیدکننده این محصول، قرار داده اند.

کارشناسان علوم تغذیه، گل گاو زبان را تصفیه کننده خون،آرام ‌بخش قلب، ملین، خلط ‌ و ادرار آور دانسته و مصرف آن را برای تسکین اعصاب و درمان بیماری هایی چون يرقان، کلسترول خون، ورم معده، زخم دهان ورماتيسم توصیه می کنند.

براساس اعلام مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان، باوجود تمامی خواصی که گل گاوزبان دارد، در کشورمان فقط  صورت سنتی از آن استفاده می شود این درحالی است که در کشورهایی ازجمله ایتالیا،اسپانیا، اسلونی،ترکیه وقبرس علاوه برمصرف گل گاوزبان بصورت تروخشک، از این گیاه دارویی، ترکیبات موثر دارویی وروغن نیز به دست می آید. اگرچه هنوز درگیلان برای فرآوری وبسته بندی گل گاوزبان  گام های اساسی برداشته نشده اما پرورش دهندگان این گل شفابخش بنفش وآبی این روزها در کوهستانهای پرشکوفه شرق وغرب گیلان درحال برداشت این محصولند.

گفتگوبا 6تن ازگل گاوزبان کاران در رودسر، املش، سیاهکل، رودبار، تالش و آستارا( شهرستانهای تولید کننده این محصول) حاکی است کشت، برداشت و فرآوری وخشک کردن آن فقط بصورت سنتی است که زمان برو پرهزینه است. این پروش دهندگان می گویند: کاشت و برداشت سنتی درسطح وسیع وفروآری دستی این گیاه، علاوه برنیازبه نیروی انسانی زیاد، فرآیند تولید را هم طولانی می کند، این کشاورزان با گلایه از وضعیت نابسمان بازار این محصول ونبود صنایع فرآوری و بسته بندی اعلام کردند: نبود  مرکز و بازار منسجم سبب شده بخش زیادی از محصول مان را بصورت تر به دلالان، با قیمت پایین بفروشیم. در برخی موارد هم مجبوریم محصول خود را به استان های همجوار ببریم که این کار هزینه های رفت وآمد را هم روی دستمان میگذارد. برخی ازاین کشاورزان خواستار عضویت در تعاونی ها بودند تا از خدمات این نهادها برای افزایش بهره وری محصولشان استفاده کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبربا بیان اینکه برداشت گل گاوزبان در گیلان هرسال از اردیبهشت آغاز شده و تا اواسط تابستان ادامه دارد گفت: کشاورزان گیلانی امسال در634 هکتار از زمین های خود گل گاوزبان کشت کرده اند که پیش بینی می شود 2هزار و 734 تن محصول از این زمین ها برداشت کنند.

ایرج بنیادی افزود: از این مقدارحدود 2 هزار و 273تن گل گاوزبان خشک شده به ارزش 18میلیارد تومان به دست خواهد آمد. وی قیمت هر کیلو گل گاو زبان خشک شده را در بازار 60 تا 70هزار تومان اعلام کرد. ایرج بنیادی کوهستانی وپراکنده بودن سطح زیرکشت این گیاه دارویی را از جمله دلایل مکانیزه نبودن تولید این محصول عنوان کرد .

 مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم با بیان اینکه از تمامی مراحل کاشت ، داشت و برداشت گل گاوزبان، فقط شخم زدن حدود30درصد از مزارع، بصورت مکانیزه انجام می شود گفت:کشاورزان همه مراحل را به صورت دستی و سنتی انجام می دهند. مسعود الماسی بابیان اینکه با تولید و برداشت مکانیزه گل گاوزبان30درصد در زمان وهزینه تولید محصول صرفه جویی و فرآیندبرداشت هم آسان ترمی شودگفت: از آنجا که گل گاوزبان بادست برداشت شده و بطور مستقیم مصرف می شود، برای کاهش بار میکروبی وافزایش ضریب برداشت بهداشتی و آسان ترشدن فرآیند برداشت، با چند شرکت برای تامین ماشین آلات مذاکراتی انجام شده است . وی می گوید: دستگاه برداشت مکانیزه گل گاو زبان توسط یکی ازمخترعان درسال های گذشته تولید ومراحل آزمایشی را با موفقیت سپری کرده وهم اکنون درمرحله اصلاحات است که پیش بینی می شود با ثبت این اختراع تا سال آینده پای ماشین های برداشت گل گاوزبان به دشت های شکوفه های شفابخش گیلان باز شود .

به نظرمی رسد با ساماندهی پرورش دهندگان گل گاوزبان در قالب شرکت های تعاونی، بتوان تاحدود زیادی مشکل فروش این محصول را مرتفع کرد،کاری که به گفته مدیرسازمان تعاون روستایی گیلان، به علت عدم استقبال پرورش دهندگان این گیاه دارویی، تاکنون قدمی  برای تحقق آن برداشته نشده است.

مهرزاد عبدا..زاده می گوید: تعاونی های روستایی به عنوان شبکه های اقتصادی مردم نهاد دست واسطه ها را کوتاه کرده و زمینه های خرید و فروش محصولات کشاورزی رافراهم می کنند .اما درحالی که برخی پرورش دهندگان گل گاوزبان در گفتگو با خبرنگار ما خواهان ایجادتشکلی برای ساماندهی فروش محصول خود هستند مدیرسازمان تعاون روستایی گیلان ایجاد چنین تشکل هایی را منوط به تمایل و همراهی کشاورزان می داند ومی گوید: باوجود برگزاری سالانه3 هزار نفر روز دوره آموزشی ترویجی در این زمینه، تاکنون هیچ درخواست و تقاضایی در این باره به تعاون روستایی اعلام نشده است. مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم با تایید این که فرآوری و خشک کردن گل گاوزبان بصورت سنتی زمان براست می گوید:گل گاوزبان در گیلان عموما بصورت انبوه و در مکان های رو باز و زیر نور آفتاب خشک میشود، که این امر از کیفیت این محصول می کاهد .

محمدعلی قنبری نژاد می گوید: تاکنون 11 مجوز تاسیس واحدهای صنعتی فرآوری و بسته بندی گل و گیاهان دارویی از جمله گل گاو زبان با ظرفیت فرآوری6 هزارو 300 تن درگیلان صادر شده که فقط حدود 15درصد پیشرفت دارد این درحالی است که با بهره برداری ازدست کم 3 واحد صنعتی فرآوری گل گاوزبانگیاهان دارویی در گیلان نیاز این استان برای فرآوری و بسته بندی تمام گل گاوزبان های تولیدی استان مرتفع خواهد شد وی با بیان اینکه اگر چه 70 تا 80 درصد سرمایه گذاری هر واحد صنعتی فرآوری وبسته بندی محصولات کشاورزی بصورت تسهیلات کم بهره به سرمایه گذران اعطا می شود اما مشکل کمبود زمین، تعدد وسخت گیری ادارات در صدور مجوزهای واحد های فرآوری، و تامین وثیقه های بانکی راه را برایجاد این دست صنایع برای ساماندهی گل گاو زبان می بندد.

کوتاه سخن اینکه: فواید و مزایای گل گاو زبان به لحاظ خواص درمانی و درآمد زایی که دارد  لزوم توجه بیش از پیش مسئولان به ساماندهی تولید، فرآوری و بازاریابی این گیاه دارویی را دو چندان می کند امری که تا امروز مغفول مانده و هرسال با وجود افزایش تولید محصول، جدی گرفته نمی شود. بی شک باحمایت های مالی سرمایه گذاران وایجاد تعاونی ها و تشکل های حمایتی ،تولید و فرآوری این تسکین دهنده اعصاب، سامان می گیرد .

کد مطلب: 1074

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر