دریافت کارمزد از تراکنش کارتخوان‌ها

بخشنامه ای به نفع بانکها

مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: این ابلاغیه بانک مرکزی به نفع بانک هایی خواهد بود که کارت کمتر ولی تراکنش بیشتری دارند.

بخشنامه ای به نفع بانکها

گیلان خبر: براساس این بخشنامه دیگر از مردم بابت استفاده از کارتخوان پولی دریافت نمی‌شود، بلکه مبلغ مورد نظر از بانک‌های پذیرنده کسر خواهد شد. این طرح شامل تمام بانک های دولتی، غیردولتی و موسسات اعتباری خواهد شد. در این رابطه نظر دو فعال حوزه اصناف را جویا شدیم که در ادامه می خوانید.

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروزشندگان پرنده و ماهی تهران با بیان اینکه این طرح یک عامل تشویقی است، اظهار داشت: با این ابلاغیه، افرادی هم که تا به امروز از کارت های بانکی استفاده نمی کردند تمایل به خرید با کارت های بانکی پیدا می کنند و بدین ترتیب به راحتی خرید خود را انجام می دهند.

وی با ایده آل خواندن این ابلاغیه گفت: این اقدام کاملا شایسته است و نتایج مثبت آن هم متوجه مردم و هم و صاحبان مشاغل خواهد شد. همچنین مردم از اینکه حتی یک ریال هم از حساب بانکی خودشان کم نخواهد شد؛ مطمئنا اظهار خوشحالی می کنند.

یوسف خانی ادامه داد: در گذشته مبلغ هرچند کمی از حساب مردم کسر می شد ولی امکان داشت که این مبلغ ناچیز هم باعث نارضایتی عده ای شود ولی این طرح موجبات رضایتمندی مردم را فراهم می کند.رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران به مشکلات کسر مبلغ از حساب بانکی مردم اشاره کرد و در این خصوص گفت: با کسر مبلغ، مردم تمایل به خرید نقدی پیدا می کردند که همگان به مشکلات آن واقف هستند؛ حمل پول یکی از مشکلات این نوع خرید است.

بانک هایی که کارت کمتر ولی تراکنش بیشتری دارند، از این ابلاغیه سود خواهند برد.

مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار نیز در این خصوص گفت: این ابلاغیه بانک مرکزی به نفع بانک هایی خواهد بود که کارت کمتر ولی تراکنش بیشتری دارند. البته ممکن است تعدادی از بانک ها از این تصمیم متضرر و برخی دیگر سود ببرند.

وی ادامه داد: اگر قرار است از بانک ها وجهی کسر شود که این مسئله مطمئنا مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر قرار است که مانند گذشته از خریدار یا مشتری کم شود که مشکل آفرین است.

احمدی درباره اینکه در گذشته با دریافت وجه از فروشنده مشکلاتی به وجود می آمد، گفت: زمانی که این مبلغ از فروشنده کسر می شد باعث می شد که آن ها هم به دریافت پول نقد ترغیب شوند و درواقع این فروشنده پول خود را دراختیار بانک ها می گذاشت.

به گفته وی؛ در سراسر دنیا زمانی که از فروشنده پولی دریافت می شود، بانک ها سود حاصل از آن را پرداخت می کنند ولی در ایران اینگونه نبوده و طرح جدید می تواند این مشکلات را حل کند..

منبع: اقتصادپرس

کد مطلب: 12091

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر